Francuski kup, finale, 07.05.2022, 21:00 h
Nice 0:1 Nantes
Nantes

Nantes Blasovim pogotkom uzeo svoj četvrti Kup u povijesti

HINA, Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Na pariškom Stade de Franceu u subotu se odigralo finale francuskog Kupa. U dvoboju Nantesa i Nice slavio je Nantes i podigao četvrti pehar u ovom natjecanju...

Nogometaši Nantesa pobjednici su ovosezonskog izdanja Francuskog kupa, oni su u finalu igranom na Stade de Franceu svladali Nicu s 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Ludovic Blas u 47. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog nakon što je Boudaoui igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Bila je to dosta avelika greška jer dogodila se samo 14 sekundi nakon što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu.

Za Nantes je ovo četvrti Kup u klupskoj povijesti, nakon 1979., 1999. i 2000. godine. Nice je ostala na tri naslova, posljednjeg je osvojila 1997.