Liga nacija 2022., Liga B, skupina 1, 3. kolo, 11.06.2022, 15:00 h
Armenija

Ukrajinci u zadnjih pola sata deklasirali Armeniju za stopostotan učinak u Ligi nacija

Matej Kačan • subota, 11.06.2022.

Nogometaši Ukrajine na maksimalnih su šest bodova nakon odigrana dva kola Lige nacija. Nakon Irske, Ukrajinci su svladali i Armeniju...

Nakon što su svoju prvu utakmicu Lige nacija zbog obveza u baražu za SP odigrali sa zakašnjenjem, nogometaši Ukrajine upisali su i drugu pobjedu u dva odigrana kola.

Nakon minimalne pobjede nad Irskom, Ukrajinci su "na domaćem terenu" u poljskom Lodzu deklasirali Armeniju s 3:0, i to u posljednjih pola sata susreta.

Naime, u prvih sat vremena pogodaka nije bilo, a onda mrežu gostiju otvara Ruslan Malinovskij na asistenciju Karavaeva. Potonji je 16 minuta kasnije asistenciji dodao i pogodak za 2:0 i rješenje susreta.

Konačnih 3:0 postavio je Vitali Mikolenko u 84. minuti. Ukrajina je sa šeest bodova na prvom mjestu Skupine 1 Lige B, dok su Škotska i Armenija na po tri boda. No, Škoti su odigrali samo jedan susret i kasnije danas igraju s Ircima.

Ukrajina i Škotska neće igrati u ovom prozoru jer su već igrali u kvalifikacijama za SP, pa će Ukrajinci u posljednjem susretu lipnja odigrati uzvrat s Ircima.