Liga nacija 2022., Liga C, skupina 3, 4. kolo, 13.06.2022, 16:00 h
Kazahstan 2:1 Slovačka
Slovačka

Kazahstan u dvoboju za prvo mjesto bolji od Slovaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.06.2022.

Nogometna reprezentacija Kazahstana i dalje je neporažena u Ligi C. Kazahstanci su na domaćem terenu svladali Slovačku s 2:1 i ostali su na vrhu same skupine s deset bodova...

Prvi dvoboj Lige nacija u ponedjeljak odigran je u Skupini 3 Lige C gdje su Kazahstan i Slovačka ušli u utakmicu sa sedam, odnosn šest bodova i borili su se za prvo mjesto. Ono i dalje pripada Kazahstancima, sad s četiri boda prednosti.

I dalje neporažna momčad koja plovi prema Ligi B u Nur-Sultanu sve je riješila već u prvom poluvremenu. U 18. minuti pogodio je Yan Vorogovskij, dok je u 39. Elhan Astanov povisio na 2:0.

Slovaci su smanjili početkom drugog dijela, u 51. minuti preko Matuša Bera, ali su potom promašili nekoliko izglednih šansi, a imali su i poništen gol Juraja Kučke zbog prekršaja u akciji.

Nisu Slovaci uspjeli doći do izjednačenja, a čak su i završili dvoboj s desetoricom jer Ondrej Duda dobio je crveni karton u 87. minuti.

Prije jesenskih akcija je tako Kazahstan prvi s 10 bodova, Slovačka druga s šest, dok Bjelorusija i Azerbajdžan igraju za treće mjesto i u susrt ulaze s dva, odnosno jednim bodom.