Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 21.07.2022, 14:00 h, Astana Arena, Nur–Sultan
Suci: Aleksandrs Anufrijevs, Jevgenijs Morozovs, Romans Platonovs (Latvija)
Kizilžar
Darko Nejašmić 83' (ag)
1:2(0:0) Osijek
Mihret Topčagić 58'
Laszlo Kleinheisler 76'
Osijek

Osječani napravili veliki korak prema prolazu, Kazahstanci svladani u Nur Sultanu!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.07.2022.

Dobar posao odradio je Osijek u Nur Sultanu. U susretu u kojem je na kraju jedino važan bio rezultat, Osijek je golovima Topčagića i Kleinheislera u drugom dijelu stigao do važne pobjede...

Sergej Tihanovski
62'
7
Timur Muldinov
82'
77
Evgeni Kozlov
82'

Nenad Bjelica

Iako je od početka susreta bilo vidljivo da je Osijek bolja momčad, u prvom poluvremenu teško je stvarao prilike i najbolju situaciju imali su domaćini.

Osječani nisu bezglavo jurili, kontrolirali su situaciju na travnjaku i čekali svoju priliku.

Kizilžar je svoju dočekao vrlo rano. Već u trećoj minuti Osijek je vidio koliko Kizilžar može biti neugodan u ubačajima iz auta, lopta je došla do Lobžanidzea koji prsima spušta za Gurmana, a on sjajnim udarcem trese gredu.

Ostatak prvog dijela bio je siromašan prilikama. U jednoj solidnoj situaciji bio je Topčagić kada je pucao glavom, pokušao je udarcem izvana i Kleinheisler, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu sve je bilo u znaku Osijeka. Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu zbog ozljede je travnjaku napustio Marin Leovac, ušao je Mario Jurčević i odmah se zahvalio na prilici.

U 58. minuti Kleinheisler ga je pronašao na desnoj strani, Jurčević je idealno centrirao na peterac gdje je u skoku najviši Topčagić koji zabija za vodstvo.

Desetak minuta kasnije novi problemi za Kizilžar. Dos Santos nepotrebnim i nespretnim prekršajem zaustavlja Topčagića i zarađuje drugi žuti karton.

U 76. minuti Osijek dolazi do drugog pogotka. Kleinheisler je povukao loptu i onda opalio s 20 metara poluvisoko u kut za povećanje prednosti.

No tu nije bio kraj. U 83. minuti Kizilžar smanjuje autogolom Nejašmića koji uopoće nije pratio gdje je Ivušić, vraćao je loptu skoro s centra i pogodio svoju mrežu.

Osijek je još jednom poslao loptu u mrežu u 88. minuti, ali pogodak Miereza nije priznat zbog zaleđa Žapera. ostalo je 2:1, Osijek zasluženo slavi, bolji je i očekuje se kako će u Gradskom vrtu dovršiti posao.