Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 26.07.2022, 21:00 h, Arena Todor Proeski - Skopje
Suci: Jakob Kehlet, Lars Hummelgaard, Victor Skytte (Danska)
Škupi
0:1(0:0) Dinamo
Arijan Ademi 47'
Dinamo

Europska jesen osigurana: Dinamo se pošteno namučio i u Skoplju

Branimir Korać • utorak, 26.07.2022.

Dinamo je uspio doći do pobjede u Skoplju protiv Škupija (1:0) i tako je izborio mjesto u trećem pretkolu Litge prvaka gdje ga čeka Ludogorec. Bilo je teško, a pogodak za prolaz postigao je Arijan Ademi...

Pepi Georgiev
37'
8
Adem Ali
60'
11
Kristijan Trapanovski
83'

8
90'+6'
Ante Čačić

Dinamo je u trećem pretkolu Lige prvaka i to je ono najvažnije što će iz ova dva susreta protiv Škupija pamtiti. Modri nisu bili u posebno kvalitetnom izdanju niti u Skoplju, do kraja su strahovali i to posve nepotrebno jer protivnik nije takve kvalitete da je uopće trebalo brinuti.

Ponovno je Dinamo odigrao dosta loše prvo poluvrijeme. Nedostajalo je svega, od agresivnosti, borbenosti, brzine, okomitosti, Škupi je sporadično prijetio, a Dinamo nije baš tako lako pronalazio način kako doći do prave prilike.

Prva konkretnija opasnost pred golom Škupija dogodila se u 15. minuti kada je Oršić nabacio na drugu vratnicu gdje Perić za malo kasni.

Tri minute kasnije obrana Škupija pomogla je Dinamu da dođe do odlične prilike, borbeni Oršić došao je do lopte na lijevoj strani, nabacio u sredinu gdje skače Petković, a njegov udarac glavom brani Naumovski uz dosta nesigurnosti.

Škupi je u 21. minuti imao odličnu šansu kada je Alvarez odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Dzelil iz blizine glavom pucao preko grede.

Pet minuta prije odlaska na odmor velika gužva u 16 metara Škupija, lopta je došla do Špikića u petercu, ali nije je uspio ugurati u mrežu.

Škupi je najbolju priliku imao kada je u 41. minuti Cephas pobjegao Ljubičiću, pucao iskosa i nije pogodio.

Zadnja šansa u prvom dijelu bio je čisti zicer za Petkovića koji je došao sam pred vratara, ali on mu brani.

Početak drugog dijela bilo je najbolje razdoblje u igri Dinama.

Tek što je ušao u igru, u 47. minuti Menalo odlično pronalazi Ademija koji je potpuno sam na 7-8 metara i lakoćom zabija.

Odmah nakon toga zabija i Menalo, ali gol nije priznat zbog zaleđa koje nije bilo, pa Menalo ima još jedan zicer, no ostaje 1:0.

Dinamo je u nastavku bio bolji, ali Škupi je također pokušavao, Cephas je imao opasan ubačaj, Queven s 30 metara pucao pokraj gola i ostalo je 1:0.

Dinamo prolazi dalje, ali očekivalo se da će to biti znatno uvjerljivije. Za Ludogorec ovo neće biti dovoljno.