Premier liga, 1. kolo, 07.08.2022, 17:30 h
West Ham
West Ham 0:2 Manchester City
Manchester City

Vlašić s klupe gledao kako Haaland vodi City do pobjede na startu obrane naslova prvaka

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 07.08.2022.

Manchester City ušao je u novu sezonu gostujućom 2:0 pobjedom kod West Hama kod kojeg Nikola Vlašić nije dobio priliku za nastup...

Nogometaši Manchester Cityja 2:0 (1:0) gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda započeli su obranu naslova prvaka Engleske.

Oba gola za "građane" postigao je njihov novi vođa navale Erling Haaland, prvoga u 36. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio, a drugoga u 65. minuti nakon fantastičnog proigravanja De Bruynea.

Haaland se pred kraj prvog poluvremena sjurio u kazneni prostor domaćih gdje ga je "počistio" vratar Areola pa je sudac Oliver bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Norvežanin je bio siguran realizator. Sredinom nastavka De Bruyne je okomitom loptom "rasparao" obranu West Hama, a Haaland je manirom rasnog strijelca još jednom svladao Areolu.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić ostao je na klupi West Hama.

Ranije u nedjelju su igrači Brighton and Hove Albiona priredili senzaciju svladavši kao gosti Manchester United na Old Traffordu s 2:1 (2:0). Gostima je veliku prednost u prvom poluvremenu s dva gola osigurao Pascal Gross, koji je pospremao loptu u mrežu iza De Gee u 30., odnosno 39. minuti. Unatoč velikom pritisku u drugom poluvremenu i ulasku Cristiana Ronalda, United je uspio tek smanjiti na 1:2 i to nakon nespretne reakcije MacAllistera koji je u 68. minuti pogodio vlasitog vratara Sancheza za autogol.

Iako je United pod novim trenerom Ten Haagom postizao dobre rezultate u pripremnom razdoblju, u prvoj službenoj utakmici je izgledao bezidejno u napadu, dok su se u obrani kao i prošle sezone događale nevjerojatne individualne pogreške koje su kažnjavane pogocima.

Istovremeno su Leicester City i Brentford podijelili bodove igrajući 2:2 (1:0).