Lyon 4:1 Troyes
Troyes

Lyon bez krivog koraka, Troyes zabetoniran za dno

Branimir Korać • subota, 20.08.2022.

U prvom susretu trećeg kola Ligue 1 Lyon je ugostio Troyes i upisao visoku pobjedu 4:1 čime je ostao stopostotan...

Vrlo dobar nastup Lyona u trećem kolu Ligue 1 i visoka pobjeda na svom travnjaku protiv Troyesa. Razlika u kvaliteti je očita, problema je bilo samo u prvom dijelu, u nastavku su gosti potpuno pali.

Lyon je do vodstva stigao već u trećoj minuti preko povratnika iz Arsenala Alexandrea Lacazettea. Adil Rami katastrofalno je pogriješio, išao je vraćati loptu vrataru, ali je to napravio jako loše, Lacazette je presjekao dodavanje i rutinski zabio.

Troyes se vratio u utakmicu u 39. minuti kada je Florian Tardieu iz kaznenog udarca izjednačio na 1:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Lyon je ekspresno pobjegao na 3:1. U 46. minuti Lyon je kombinirao kroz kazneni prostor gostiju, a da nitko nije reagirao i na kraju je Tagliafico pogodio za 2:1.

Već u 49. minuti Tete dobro prati odbijenu loptu nakon obrane vratara i zabija za 3:1 da bi isti igrač u 75. minuti postavio konačnih 4:1.