Novi premierligaši skupljaju bodove: Remi Foresta, pobjeda Fulhama

Matej Kačan • subota, 20.08.2022.

Četiri susreta trećeg kola Premier lige odigrana su u subotu nakon Tottenhama i Wolvesa, a vrijedi izdvojiti nove bodove na kontu Fulhama i Foresta, kao i očajan start Leicestera koji je pri samom dnu...

Nogometaši Fulhama kao novi član Premier lige sjajno su krenuli. Nakon dva remija stigla je i prva pobjeda, i to nad Brentfordom koji je dosad bio neporažen i imao je u bilježnici gaženje Uniteda.

Ove dvije ekipe koje plijene igrom i direktnim nogometom ponudile su spektakl od pet pogodaka uz jedan poništeni, a bio je u veliki povratak i skoro preokret gostiju pa na kraju ipak slavlje Fulhama.

Sjajno je krenuo domaćin pa preko Reida i Palhinhe već ima 2:0 do 20. minute. Ipak, smanjuje do poluvremena Norgaard pa Ivan Toney prvo u 49. zabija poništeni gol, a u 71. i legalni za 2:2. Pobjedu Fulhamu ipak donosi dobro znani heroj Aleksandar Mitrović u 90. minuti.

Fulham je prvi vrhu tablice s pet bodova, a svoj četvrti upisao je Nottingham Forest koji je u završnici stigao do vodstva pa ga ispustio protiv Evertona koji je na konto stavio tek prvi bod sezone.

Brennan Johnson iz odbijanca je u 82. donio vodstvo Forestu, ali je u 88. izjednačio Demarai Gray nakon sjajnog ispucavanja i duge lopte Jordana Pickforda.

Prvu pobjedu upisao je i Crystal Palace koji je svladao Aston Villu u trenerskom dvoboju dva velikana Premier lige - Vieire i Gerrarda. Povela je Villa preko Watkinsa u petoj minuti, ali sjajni Wilfried Zaha prvo je u sedmoj izjednačio pa u 58. obranjeni penal zakucao u mrežu za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Mateta u 71.

Premda je 25 minuta do kraja imao vodstvo pogotkom Maddisona, Leicester je ostao pri dnu sa samo jednim bodom. Okrenuo je Southampton u završnici preko Chea Adamsa koji je pogađao u 68. i 84. minuti.