Union 'šesticom' skočio na vrh, nastavlja se loš ulazak za Kovača

Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Odigrano je pet susreta četvrtog kola Bundeslige u subotu, a novo ime na vrhu, barem do susreta Bayerna i Gladbacha je Union Berlin s deset bodova na kontu...

Ništa ne može omesti nogometaše berlinskog Uniona u sjajnom ulasku u sezonu. Nakon četiri kola momčad iz glavnog grada ima na kontu dest bodova i na vrhu je s bodom i utakmicom više od Bayerna.

Union je do treće pobjede sezone stigao na gostovanju kod Schalkea koji tako i dalje ima samo jedan bod od povratka u Bundesligu, a ovaj put poražen je sa 6:1.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Premda je Butler iz penala u 31. poništio rani gol Thorsbyja, Schalke nije izdržao do poluvremena već su Becker i Haberer donijeli 3:1, a posao je odmah na otvaranju drugog dijela dovršio Becker drugim golom.

Nije tu stao Union, mirovale su mreže do same završnice koja je pripala Svenu Michelu. Ušao je u 71. minuti pa u 87. i 90. produbio katastrofu za domaćina u Gelsenkirchenu.

Dosta loš ulazak u sezonu ima Niko Kovač u Wolfsburgu. Nakon četiri utakmice još se čeka na prvu pobjedu, a na računu su samo dva boda nakon poraza od Leipziga koji je dočekao prvo slavlje.

Oba pogotka u 2:0 pobjedi Crvenih bikova postigao je Christopher Nkunku, prvo u petoj minuti iz penala, a onda i u 90. pa Wolfsburg pada na 14. mjesto. Na jednoj strani Joško Gvardiol ušao je u 41. minuti, na drugoj Brekalo u 58., a Bartol Franjić ostao je na klupi.

Nakon tri vezana poraza prvu pobjedu dočekao je i Bayer Leverkusen. Apotekari su u gostima svladali Mainz s uvjerljivih 3:0, sve su odradili već u prvom dijelu kad su Palacios u 29. te Frimpong s dva gola u 39. i 41. riješili problem.

Vrijedi napomenuti i da je Leverkusen stigao do pobjede s dva igrača manje u završnici jer crvene kartone pokupili su Hincapie u 77. i Bakker kasno u nadoknadi.

Društvu s devet bodova minimalnim slavljima priključili su se Dortmund i Hoffenheim. Borussia se nakon prosute partije protiv Werdera oporavila pobjedom kod Herthe uz pogodak Modestea u 32. minuti.

Andrej Kramarić igrao je 80 minuta za Hoffenheim koji je bio bolji od Augsburga pogotkom Geigra iz 39. minute i povezao je tri pobjede nakon teškog početka i poraza od Gladbacha.