Vodeni sportovi

Srbija vrlo uvjerljivo startala pobjedom protiv debitanta na europskim prvenstvima

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.08.2022.

Vaterpolska reprezentacija Srbije u prvom kolu skupine D igrala je protiv Izraela i upisala je visoku pobjedu 18:3...

Izrael nastupa na prvom velikom natjecanju još od 1986. godine kada je sudjelovao na Svjetskom prvenstvu i ovo mu je ujedno debi na europskim prvenstvima.

Na startu je imao preteškog protivnika, Srbija je bila prejaka i visoko je slavila s 18:3 te tako stigla do prve pobjede.

Srbija je rutinski odradila posao, povela je s 9:0, a povijesni prvi pogodak za Izrael na europskim prvenstvima postigao je u zadnjoj minuti prvog poluvremena Or Schlein.

I u nastavku susreta Savićevi izabranici su punili mrežu Izraela te su stigli do vrlo uvjerljive pobjede.

Najefikasniji kod Srbije s po četiri gola bili su Radomir Drašović i Marko Radulović dok je Dimitrije Rističević obranio deset od 11 udaraca.