Liga prvaka, skupina D, 1. kolo, 07.09.2022, 18:45 h
Eintracht Frankfurt 0:3 Sporting
Sporting

Sjajan start Sportinga, Jakićev Eintracht raspao se u zadnjih pola sata

Branimir Korać • srijeda, 07.09.2022.

Aktualni pobjednik Europske lige Eintracht iz Frankfurta upisao je uvjerljiv poraz na startu Lige prvaka, ugostio je Sporting iz Lisabona i izgubio 3:0...

Niti Eintracht, a niti Sporting nemaju najbolji ulazak u sezonu i ovdje su tražili pobjedu koja bi im puno značila. Na kraju su do nje došli Portugalci koji su slavili s 3:0.

Eintracht je u prošla dva kola Bundeslige dao naznake buđenja slaveći 4:3 kod Werdera, a zatim i 4:0 protiv Leipziga, međutim ovdje nije nastavio s efikasnim nastupima, poražen je 3:0.

Sporting je pobjedu osigurao u drugom poluvremenu kada je stigao do sva tri pogotka.

U 65. minuti gosti su poveli preko Marcusa Edwardsa koji prima dodavanje u 16 metara, dobro se snašao i pogodio u donji kut.

Dvije minute kasnije već je 2:0. Brz napad gostiju, s desne strane Edwards je tražio Trincaa, Kristijan Jakić pokušao je presjeći to dodavanje, ali nije uspio i Trincao je ostao sam pred vratarom te povisio na 2:0.

Krenuo je domaćin po pogotke i ostavio dosta prostora na svojoj polovici što Sporting koristi u 82. minuti i iz kontre podiže na konačnih 3:0 preko Nuna Santosa.

Embed from Getty Images

Jakić je odmah nakon trećeg pogotka napustio igru te ga je zamijenio Knauff. Smolčić je ostao na klupi.