Kaos u Madridu, tri gola u sudačkoj nadoknadi i pobjeda Atletica

Mihaela Bradovski • četvrtak, 08.09.2022.

Odigrani su susreti prvog kola u skupini B gdje su pobjedama startali Atletico Madrid i Club Brugge. Posebno zanimljivo bilo je u Madridu gdje su svi golovi pali nakon 90. minute...

Atletico Madrid - Porto 2:1

Atletico je već puno puta dokazao da se jako dobro snalazi u intenzivnim i kaotičnim situacijama, a upravo takva je bila završnica dvoboja protiv Porta. Otišla je na stranu Atletica 2:1.

U 90 minuta nitko nije mogao do pogotka, prilika je bilo na obje strane, ali Jan Oblak i Diogo Costa puno toga su obranili.

Porto je imao otežan posao od 81. minute kada je Mehdi Taremi nepotrebno zbog simuliranja zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

To je domaćin iskoristio i u 91. minuti golom Marija Hermosa stigao je do vodstva.

Hermoso je ubrzo od junaka došao do uloge tragičara. U 95. minuti u svojih 16 metara igrao je rukom i dosuđen je kazneni udarac. Mateus Uribe ga je izveo, Oblak je bio na lopti, ali ona mu ipak bježi u mrežu.

Embed from Getty Images

Činilo se da je to to i da će Porto uzeti bod u Madridu, ali u 11. minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja u 16 metara Antoine Griezmann doslovno je ugurao loptu u mrežu i donio vodstvo i pobjedu Atleticu.

Club Brugge - Bayer 1:0

Bayer trese velika kriza na početku sezone, a novi poraz stigao je u gostima kod Club Bruggea. Domaćin je slavio 1:0.

Bayer je u sedam službenih utakmica ove sezone upisao čak šest poraza, a jedinu pobjedu ubilježio je u gostima kod Mainza u prvenstvu gdje je slavio 3:0.

Club Brugge je u drugačijem stanju, ovo mu je već peta uzastopna pobjeda, nastavio je s dobrim igrama i rezultatima.

Pobjedu Bruggeu donio je Abakar Sylla golom u 42. minuti, Bayer je izjednačio sredinom drugog dijela preko Schicka, ali nakratko s obzirom da je VAR pronašao zaleđe.