Kramarić promašio penal pa se iskupio pogotkom, asistencija Brekala u pobjedi Wolfsburga

Mihaela Bradovski • subota, 10.09.2022.

Odigrano je pet susreta šestog kola Bundeslige, a iznenađenje kola priredio je Stuttgart koji je u gostima remizirao protiv Bayerna...

Bayern je neočekivano kiksao na svom travnjaku protiv Stuttgarta. U susretu u kojem je očekivao sva tri boda, na kraju se morao zadovoljiti samo remijem.

Poveli su Bavarci u 36. minuti prvijencem 17-godišnjeg Francuza Mathysa Tela, tu je prednost Bayern odnio na odmor i činilo se da ipak neće biti problema.

Međutim Stuttgart je imao spreman odgovor i u 57. minuti preko Chrisa Fuhricha dolazi do poravnanja.

Kratko je trajao taj egal, tri minute kasnije Bayern se vratio u vodstvo preko Jamala Musiale, ali bod Stuttgartu ipak je osigurao Serhou Guirassy iz kaznenog udarca u 92. minuti.

Josip Stanišić kod Bayerna je igrao od 61. minute, a kod gostiju Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

Zanimljiv dvoboj odigrali su Hoffenheim i Mainz, a domaćin je slavio s glatkih 4:1.Među strijelcima je bio i Andrej Kramarić koji je i otvorio golijadu.

Kramarić je mogao do pogotka već u prvom poluvremenu. Alexander Hack ostavio je svoju momčad s igračem manje, a Kramarić je promašio kazneni udarac, lopta je otišla pokraj vratnice. zato je u 53. minuti bio precizniji i odbijenu loptu lijepim volejom poslao je iz blizine u praznu mrežu.

Brojčano nadmoćni domaćin do kraja susreta još je postigao tri pogotka preko Promela, Dabbura i Kaderabeka dok je Kohr zabio za goste. Kramarić je igrao do 70. minute.

RB Leipzig potpuno je nadigrao Borussiju iz Dortmunda i zasluženo je visoko slavio. Neprepoznatljivi gosti nisu izgledali dobro i Leipzig je otišao do pobjede pogocima Willija Orbana, Dominika Szoboszlaija i Amadoua Haidare. Joško Gvardiol igrao je od sedme minute.

Hertha i Bayer remizirali su 2:2 čime je dodatno produbljena kriza gostiju. Suat Serdar i Marco Richter bili su strijelci za domaćina, a za goste Demirbay i Schick. Filip Uremović i Ivan Šunjić igrali su cijelu utakmicu.

Prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Wolfsburga upisao je Niko Kovač i to na teškom gostovanju kod kluba kojeg je i trenirao, Eintrachta iz Frankfurta.

U 60. minuti gosti su poveli, Josip Brekalo ubacio je iz kornera, a Maxence Lacroix je zabio za pobjedu. Brekalo je igrao do 89. minute, a Bartol Franjić do 69. kod domaćina cijelu utakmicu odradio je Kristijan Jakić.