Liverpool nikako do pobjedničkog ritma, Chelsea se provukao kod Crystal Palacea

Branimir Korać, HINA • subota, 01.10.2022.

U devetom kolu Premier lige Mateo Kovačić i Duje Ćaleta-Car igrali su od prve minute, Kovačić je proslavio pobjedu, a Ćaleta-Car nije bio te sreće...

S lošim igrama u novoj sezoni nastavljaju nogometaši Liverpoola koji su na domaćem terenu, u susretu devetog kola Premier lige, odigrali tek 3:3 protiv Brightona.

Liverpool je dotukao belgijski igrač Leandro Trossard koji je postigao hat-trick, a u 83. minuti posljednji gol za konačnih 3:3. Trossard je šokirao Anfield jer je zabio dva gola za 2:0 gostiju, a potom je Liverpool sve okrenuo uz dva gola Roberta Firmina i autogol Webstera. No, tri boda domaći igrači do kraja nisu uspjeli zadržati.

Liverpoolu je ovo bio već četvrti ligaški remi u sezoni. Uz to je upisao jedan poraz i ima tek dvije pobjede.

Embed from Getty Images

Neuvjerljiv je i Chelsea, ali je ipak pobijedio u gostima kod Crystal Palacea 2:1. Domaćina je srušio njihov igrač, Conor Gallagher, koji je ovog ljeta došao u Chelsea iz Palacea. U 90. minuti Gallagher je sjajno odapeo s 20 metara te je pod gredu pogodio za 2:1 kluba koji igra u skupini E Lige prvaka s Dinamom.

Crystal Palace je, inače, vodio već od sedme minute kada je strijelac bio Edouard, dok je u 38. svoj prvi pogodak u dresu Chelseaja postigao Aubameyang. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea.

Već u 8. minuti Chalobah je ostavio svoje suigrače iz Fulhama na milost i nemilost Newcastlea, a gosti su sve to prilično iskoristili i dobili ogled devetog kola s 4:1. Već u 11. minuti Newcastle je naplatio igrača više te je Wilson zabio za 1:0, a potom je dva pogotka postigao Almiron te jedan Longstaff za 4:0.

Na samom kraju tek je De Cordova Ried zabio počasni pogodak za Fulham koji je upisao prvi domaći poraz u sezoni, dok je Newcastle pobijedio po prvi puta u gostima.

Na strani je slavio i Everton, s 2:1 kod Southamptona, u ogledu gdje su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu. Aribo je u 49. minuti zabio za 1:0 domaćina, ali je Everton sve okrenuo u tek 100-ak sekundi. Prvo je Coady izjednačio u 52., a potom je McNeil zabio za konačnih 2:1 Evertona. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu.

U nedjelju će igrati Manchester City - Manchester United te Leeds - Aston Villa, dok kolo završava u ponedjeljak ogledom Leicestera i Nottingham Foresta.