3. NL Centar: Petrinjci visoko slavili protiv Ravnica, šest golova Lučkog kod Save

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.10.2022.

Odigrano je osmo kolo 3. NL Centar, a vodeće Vrapče nastavilo je s pobjedama. U ovom kolu raspucani su bili i Petrinjci i Lučko...

Petrinjska Mladost upisala je visoku pobjedu na svom stadionu protiv Ravnica slaveći s 4:0. Petrinjci su tako nastavili s dobrim nastupima iako su znatno pomladili momčad i promijenili je koncentriravši se uglavnom na domaće snage. Protiv Ravnica slavili su uz dva gola Ivana Lovrića s 11 metara te po jednim Ivana Marovića i Antonija Hrnčevića. Gosti su susret završili s igračem manje nakon što je Bernard Baričević u 56. minuti zaradio drugi žuti karton.

Remizirali su Kurilovec i Segesta odigravši 2:2, a Segesta je tako ostala ispred Kurilovca na ljestvici. Poveo je domaćin golom Ivana Kotmana u 26. minuti, ali Andrea Radošević i Jacob Tarasenko napravili su preokret, no Vito Pezo je sredinom drugog dijela ipak poravnao na konačnih 2:2.

U dvoboju kvartova Maksimir je u Grabi slavio protiv Trešnjevke s 3:1. Gosti su furiozno ušli u utakmicu i sve riješili u prvih 45 minuta. Tu je Maksimir pobjegao na 3:0 golovima Filipa Mamića, Filipa Hodaka i Frane Medića. Tek u sudačkoj nadoknadi susreta Karlo Josipović je s 11 metara smanjio na konačnih 1:3.

Dinamo je u Odranskom Obrežu poražen 4:2 od Ponikva. Oba pogotka domaćin je postigao s 11 metara preko Darka Vučića dok su za goste poentirali Mario Fajdiga, Matej Vragolović, Vlado Berić i Moreno Koletić.

HAŠK je stigao tek do druge pobjede ove sezone i to na svom travnjaku protiv Bistre koju je svladao s 2:1. Na odmor je odnio prednost 1:0 pogotkom Filipa Rihtara da bi na početku drugog dijela izjednačio Marin Kereša. Ipak, tri boda HAŠK-u donosi Vid Krajačić pogotkom u 73. minuti.

U Maču je razočarao domaći Gaj koji je ugostio Samobor i upisao poraz 3:1. Raspoloženi gosti sjajno su otvorili utakmicu i već u prvih 15 minuta poveli su 2:0 golovima Jurice Brdeka i Denisa Strizea. Umjesto da domaćin na startu drugog dijela zagužva utakmicu i smanji, primio je novi pogodak i to preko Matije Frkovića. Mario Brlečić u 72. minuti samo je smanjio na konačnih 1:3.

Lučko bilježi najuvjerljiviju pobjedu i to u gostima kod posljednjeplasirane Save Strmac s čak 6:0. Svih šest golova gosti su zabili u drugom poluvremenu, a po dva gola postigli su Nikola Rak i Matej Čičković dok su po jednom zabili Matej Kelava i Filip Jovičević.

Vodeće Vrapče slavilo je s 3:0 protiv Vrbovca i također je sve golove postiglo u drugom dijelu. raspoloženi domaćin slavio je golovima Domagoja Gracina, Daniela Rangela Pantoje i Marina Tomšića.