Cibona uvjerljivim slavljem protiv Zadra stigla do prve pobjede u sezoni

Branimir Korać • petak, 07.10.2022.

Josip Sesar upisao je prvu pobjedu na klupi Cibone u službenim utakmicama. U drugom kolu HT Premijer lige Cibona je ugostila Zadar i visoko ga svladala s 91:73...

Cibona i Zadar u drugo kolo ušli su u znatno različitom raspoloženju. Cibosi su u prva dva nastupa upisali visoke poraze od Splita u hrvatskom prvenstvu i Partizana u ABA ligi dok je Zadar visoko slavio protiv SC Derbyja u ABA ligi i Bosca u domaćem prvenstvu.

Osim toga Cibona je bez Mesičeka i Smajlagića, Zadar pak bez Drežnjaka i sve je guralo Zadrane u ulogu favorita i davalo im prednost. Međutim na parketu je bila drugačija priča, Cibona je neočekivano uvjerljivo slavila s 91:73.

Zadar nije bio niti blizu one razine kakvu je imao u susretu protiv SC Derbyja, dok je Cibona ipak bila znatno bolja nego u susretima sa Splitom i Partizanom.

Bolje je otvorila utakmicu i vrlo brzo došla do dvoznamenkaste prednosti te je imala u nekoliko navrata u prvoj dionici i 13 poena prednosti.

Zadar se ipak počeo konsolidirati, prvu četvrtinu završio je serijom 6:0, a počeo se približavati i u drugoj dionici. Serijom 12:3 došao je do poravnanja na 33:33, nakratko je i poveo, ali Cibona je ipak u završnici poluvremena vratila prednost na svoju stranu.

U drugom poluvremenu Zadar je bio na jednoznamenkastom zaostatku do sredine zadnje dionice kada je zaostajao 74:47, ali završnica je pripala u potpunosti domaćinu koji bježi na 91:73 i zaključuje priču.

Lovro Mazalin predvodio je Cibonu s 18 poena, 15 skokova i pet asistencija, a Borna Kapusta dodao je 17 poena i pet asistencija.

Kod Zadra Arijan Lakić je ubacio 14 poena, Marko Ramljak 13 uz pet skokova, a najveći dio posla napravljen je limitiranjem Luke Božića na deset poena (3/13 iz igre) i pet skokova.

Pobjedu je upisala i Cedevita Junior koja je u gostima slavila kod Bosca s 84:75. U prvom poluvremenu gosti su se odvojili, na velikom odmoru već su imali plus 17 i u nastavku susreta su zadržali prednost.

Kod Cedevite Junior Josip Batinić ubacio je 18 poena uz osam asistencija, a po 14 su dodali Vito Kučić (pet asistencija) i Ivan Vrgoč (osam skokova). Kod Cedevite debitirao je Kruno Simon koji je za 26 minuta upisao devet poena i šest skokova.

Kod Bosca Mladen Primorac ubacio je 14 poena uz pet skokova.