Angers 1:2 Rennes
Rennes

Lovro Majer pogotkom u 93. minuti donio Rennesu pobjedu kod Angersa

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2022.

U prvom nedjeljnom dvoboju 12. kola Ligue 1 Angers je ugostio Rennes, imao je u rukama bod sve do sudačke nadoknade kada gosti dolaze do drugog pogotka preko Lovre Majera i odnose sva tri boda...

Rennes se poprilično namučio na gostovanju kod Anresa koji mu je prepustio loptu, koncentrirao se na brzu tranziciju i dosta dobro se branio.

Posebno u prvom poluvremenu Rennes je bio nadmoćan, imaso je puno više loptu u nogama, a Angers i nije izgledao kao momčad s ikakvim ambicijama u igri prema naprijed.

U konačnici je sve to i rezultiralo pogotkom u završnici prvog poluvremena kada je Amine Gouiri zabio za 1:0.

U drugom poluvremenu i koliko-toliko ambiciozniji domaćin. Vrlo brzo, već u 53. minuti Amine Salama šalje loptu pokraj Stevea Mandande u mrežu za poravnanje.

Dosta bolji gosti nastavili su prijetiti i stvarati prilike, ali na novi pogodak morali su čekati sve do sudačke nadoknade.

U 82. minuti Ibrahim Amadou mskrivio je kazneni udarac, odgovornost je preuzeo Lovre Majer koji vara vratara i pogađa za pobjedu 2:1.

Majer je ušao u igru u 69. minuti kada je travnjak napustio Benjamin Bourigeaud.