Kovač srušio dortmundsku Borussiju u Pašalićevom debiju, Sosa asistirao za pobjedu, ozljeda Manea

Mihaela Bradovski • utorak, 08.11.2022.

Vrlo zanimljiv utorak u Bundesligi gdje je Niko Kovač nastavio s pobjedama, a na suprotnoj strani Marko Pašalić upisao je prvenstveni debi za Borussiju. Bayern je bio uvjerljiv, ali uoči SP-a ozlijedio se Sadio Mane, a Borna Sosa asistirao je u 98. minuti za pobjedu Stuttgarta...

Niko Kovač s Wolfsburgom uhvatio je pravu formu i to taman prije Svjetskog prvenstva. Wolfsburg je stigao do treće uzastopne pobjede, na svom stadionu bio je bolji od Borussije Dortmund i napredovao je na ljestvici do osmog mjesta.

Već u šestoj minuti Mickey van de Ven zabio je za vodstvo Wolfsburga, Borussia je sve pokušala kako bi se vratila, čak je i u 80. minuti debitirao Marko Pašalić, ali niti on nije uspio napraviti nešto više.

U 92. minuti Lukas Nmecha je došao do pogotka i postavio konačnih 2:0.

Bochum je došao do tri važna boda u borbi za opstanak. Ugostio je Borussiju Mönchengladbach i odnio pobjedu 2:1.

Već u prvih 12 minuta domaćin je vodio 2:0 golovima Christophera Antwi-Adjeija i Philippa Hofmanna da bi u drugom dijelu Alassane Plea pogodio za konačnih 2:1.

Bayern je bio vrlo uvjerljiv protiv Werdera i slavio je sa 6:1, mogu Bavarci biti zadovoljni rezultatom, ali sigurno ne i činjenicom da je Sadio Mane zbog ozljede ranije napustio travnjak.

Mane je u 21. minuti napustio igru, čini se kako ima problema s koljenom i to u najgore vrijeme, desetak dana prije početka Svjetskog prvenstva. Ne treba niti govoriti kakav bi to bio hendikep za Senegal.

Protiv Werdera strijelci su bili Serge Gnabry tri puta te po jednom Musiala, Goretzka i Tel. Nakon krasne akcije Werder je došao do jedinog pogotka i to preko Anthonyja Junga.

Dramatično je bilo u Stuttgartu gdje je domaćin golom Mavropanosa došao do pobjede 2:1, a za pobjedu je asistirao Borna Sosa koji je sjajno ubacio iz kornera, a Mavropanos zabio. Sosa je igrao cijelu utakmicu, a kod gostiju Šunjić je ušao u 61. minuti.