Vodeni sportovi

Remi u Gružu: Jug i Jadran odigrali bez pobjednika

Branimir Korać, HINA • srijeda, 09.11.2022.

U susretu trećeg kola hrvatskog prvenstva u vaterpolu Jug je ugostio momčad splitskog Jadrana i remizirao 10:10...

U odgođenoj utakmici trećeg kola Prvenstva Hrvatske za vaterpoliste Jug Adriatic osiguranje i splitski Jadran odigrali su neodlučeno 10:10 (3:4, 5:3, 2:2, 0:1).

U izjednačenom dvoboju nijedna momčad nije uspjela stvoriti više od dva pogotka prednosti. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 2:0, ali su Dubrovčani brzo uhvatili priključak. Jug je i na poluvremenu i na kraju treće četvrtine imao jedan pogodak prednosti (8:7 i 10:9), ali je domaćin u zadnjih osam minuta ostao bez pogotka. Splićani su postigli jedan i tako odnijeli bod iz Gruža.

Po dva pogotka za Jug postigli su Franko Lazić, Filip Kržić i Konstantinos Kakaris, a Toni Popadić je imao četiri obranjena od 14 udaraca Splićana. Strijelce Jadrana je sa pet golova predvodio Jerko Marinić Kragić, a Ivan Marcelić je zaustavio šest od 16 šutova Dubrovčana.

Nakon nepotpuna četiri kola u vodstvu je riječko Primorje EB s maksimalnih 12 bodova, a Jadran i Jug AO imaju po 10. Zagrebačka Mladost je četvrta sa devet bodova.