SP 2022., skupina E, 2. kolo, 27.11.2022, 11:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)
Japan
Japan
0:1(0:0) Kostarika
Keysher Fuller 81'
Kostarika

Japan propustio ogromnu priliku, Kostarika iz prvog udarca u okvir gola do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2022.

Japan je upisao poraz od Kostarike i tako prosuo sve dobro što je napravio u susretu protiv Njemačke. Situacija u skupini se zakomplicirala, a olakšanje osjeća - Njemačka...

Takuma Asano
46'
26
Hiroki Ito
46'
9
Kaoru Mitoma
62'
14
Junya Ito
67'
10
Takumi Minamino
82'
Brandon Aguilera
65'
9
Jewison Bennette
65'
14
Youstin Salas
89'
2
Daniel Chacon
90'+4'

Luis Fernando Suárez

Bez obzira što je Japan ušao u Prvenstvo pobjedom protiv Njemačke, a Kostarika teško izgubila 7:0 od Španjolske, iako je Japan i danas bio bolji, a Kostarika posve nemoćna i bez ikakvih prilika, Kostarikanci su proslavili pobjedu.

Doslovno iz prvog udarca u okvir gola na cijelom Prvenstvu Kostarika je došla do pobjede. Protiv Španjolske se nije niti približila udarcu na gol, ovdje je dotad imala jedan jako loš pokušaj Campbella do tog udarca i gola Fullera.

Prvo poluvrijeme bilo je vjerojatno najlošije na Prvenstvu. Baš ništa se nije dogodilo u svih 45 minuta i drugo poluvrijeme jednostavno nije moglo biti lošije.

Japan je krenuo u nastavak nešto agresivnije, ali nije dolazio do čistih prilika. Nedostajalo je Japancima malo više mirnoće u završnici.

Prve prave prilike za Japan došle su iz prekida, ali to je odradio dosta loše. Prvo je u 63. minuti dosuđen slobodni udarac na 17 metara, ali Soma je pucao preko gola da bi desetak minuta kasnije s vrlo slične pozicije pokušaj zapeo u živom zidu.

Kostarika je prvi put na ovom Prvenstvu zaprijetila i zabila u 81. minuti. Fuller je junak Kostarikanaca, dobio je loptu u 16 metara i gađao u suprotni kut preko vratara Gonde koji je u trenutku kontakta s loptom već bio u padu i nije mogao ovo obraniti.

Do kraja susreta Japan je uspio kreirati tek jednu veliku prijetnju i to kada je Asano pucao nakon povratne lopte, Navas nogama obranio, lopta se nakon toga odbijala u petercu dok je nije uzeo Navas.

Situacija se ovim rezultatom zakomplicirala, ali ide u korist Njemačkoj koja čak i uz poraz večeras i dalje ostaje sa šansama za prolaz.