SP 2022., skupina C, 3. kolo, 30.11.2022, 20:00 h, Stadium 974, Doha
Suci: Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Nizozemska)
Julian Alvarez 67'
Argentina

Argentina ipak zasluženo na vrhu, Poljaci se prošvercali u osminu finala

Branimir Korać • srijeda, 30.11.2022.

Argentina je slavila u trećem kolu skupine C protiv Poljske, bila je bolja s 2:0 i na kraju ipak zasluženo uzela prvo mjesto u skupini...

Jakub Kaminski
46'
26
Michal Skoras
46'
8
Damian Szymanski
62'
3
Artur Jedrzejczyk
72'
23
Krzysztof Piatek
83'
Leandro Paredes
59'
3
Nicolas Tagliafico
59'
22
Lautaro Martinez
79'
6
German Pezzella
79'
16
Thiago Almada
84'
Lionel Scaloni

Nakon šoka na startu i poraza protiv Saudijske Arabije, Argentina je ipak osvojila skupinu kao prvoplasirana, a Poljska je uspjela na gol razliku doći do drugog mjesta.

Dvoboj između Argentine i Poljske bio je jednosmjeran, sve je bilo u znaku Argentinaca dok su Poljaci molili Boga da prime što manje golova i da na gol razliku prođu dalje.

Čak su se u jednom trenutku malo i otvorili, ali Argentina je odmah skoro iskoristila taj veći prostor iza leđa obrane i Poljske se vrlo brzo vratila u sigurnost svojih 30 metara.

Argentina je imala nekoliko opasnih situacija koje nije iskoristila, a onda je u 27. dočekala dotad najbolju priliku. Bile su to dvije sjajne situacije, prvo je Alvarez bio na povratnoj loptu i pucao u blok, a odmah nakon toga iskosa pokušava Acuna, međutim pokraj vratnice.

Deset minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Argentinu, ako ćemo biti blagi, reći ćemo krajnje dvojben. Messi je bio u skoku i glavom odbio loptu koja je išla u gol aut, nakon toga dolazi do kontakta inercijom s poljskim vratarom i Makkelie na intervenciju VAR-a na čuđenje svih sudi kazneni udarac. Srećom, pravda je zadovoljena, Szczesny je obranio pokušaj Messija.

U drugom poluvremenu Argentina je poravnala iz prvog udarca na gol. Di Maria je ubacio s desne strane prizemnu loptu do Mac Allistera koji puca u sam kut i lopta od vratnice ide u mrežu.

Sredinom drugog poluvremena Argentina podiže prednost. Alvarez je dobio loptu u 16 metara, odlično je reagirao, dovoljno je podignuo loptu da je Szczesny teško može obraniti i pogodio je za 2:0.

Do kraja susreta Argentina je imala prilika i za treći pogodak, ali nije ih iskoristila. Poljaci su držali 2:0, odugovlačili i nadali se da će izdržati te na gol razliku proći dalje što su i uspjeli.