SP 2022., nokaut faza, Polufinale, 14.12.2022, 20:00 h, Al Bayt Stadium, Al Khor
Suci: Cesar Arturo Ramos Palazuelos (Meksiko)

Branimir Korać • srijeda, 14.12.2022.

Francuzi su izborili prolazak u finale Svjetskog prvenstva gdje će se pridružiti Argentini. Hrvatska u subotu u susretu za treće mjesto igra protiv poznanika iz prvog kola Maroka...

Marcus Thuram
65'

Randal Kolo Muani
79'

Selim Amallah
21'
25
Yahia Attiyat Allah
46'
9
Abderrazak Hamdallah
67'
14
Zakaria Aboukhlal
67'
16
Abde Ezzalzouli
78'
Walid Regragui

Francuska je ušla u finale Svjetskog prvenstva u Kataru pobjedom protiv Maroka 2:0. Francuzi su odradili dobru utakmicu, bili su bolji koliko je bilo potrebno i na kraju su stigli do pobjede.

U zanimljivom dvoboju Francuska je iskoristila svoje dvije prilike, Marokanci su također prijetili i imali svojih prilika, ali nisu stigli do pogotka.

Vrlo rano Francuska je stigla do vodstva. Loše otvaranje Marokanaca koji nisu dobro reagirali u prvom ozbiljnijem napadu Francuske, El Yamiq je otišao u prazno, prvi pokušaj Mbappea nije prošao, ali je lopta došla do Thea Hernandeza koji snalažljivo iskosa zabija za 1:0.

U desetoj minuti prvi put je zaprijetio Maroko preko Ounahija koji je pucao u donji kut, ali Lloris je obranio taj pokušaj.

Vrlo blizu pogotku stigla je Francuska u 17. minuti kada je Saiss krivo procijenio let lopte, ona dolazi do Girouda koji puca odlično, ali pogađa vratnicu.

Saiss je ubrzo napustio igru zbog ozljede i za vjerovati je da neće moći nastupiti niti protiv Hrvatske.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog dijela Giroud i Varane nisu uspjeli povisiti prednost, ali najbliži pogotku bio je El-Yamiq koji je pucao u 44. minuti škaricama iz teške pozicije, a Lloris čudesnom obranom odbija loptu ispred vratnice.

U prvih 15 minuta drugog dijela imali su Marokanci nekoliko opasnih situacija, ali nisu došli do pogotka.

U 79. minuti dolazi do odluke. Nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru Kolo Muani je postigao zgoditak za povećanje vodstva. Thuram je prošao po lijevoj strani, dodao za Mbappea koji je prošao nekoliko Marokanaca, poslao loptu na desno, a tamo ju je dočekao Kolo Muani i poslao u praznu mrežu.

Do kraja je Maroko bio opasniji, imao nekoliko prilika, ali do pogotka nije došao i Francuska je upisala pobjedu te će igrati s Argentinom za titulu prvaka.