Rijeka u vrlo dobrom izdanju protiv Juventusa, Stara dama tijesno slavila

Branimir Korać • četvrtak, 22.12.2022.

U prijateljskom dvoboju u Torinu Juventus je ugostio Rijeku i upisao tijesnu pobjedu 1:0 pogotkom Keana u 74. minuti susreta...

Sergej Jakirović mogao je biti zadovoljan onim što je Rijeka odradila protiv Juventusa. Jučer je najavljivao kako je Juventus trenutno prejak i pretežak protivnik, no njegova momčad odigrala je dobru utakmicu i nije se osramotila.

Bilo je dobrih stvari s kojima je mogao biti zadovoljan i dobro će mu doći u nastavku sezone.

Rijeka je već u prvih deset minuta imala dvije jako dobre situacije. Posebno ona u kojoj se Ampem sjurio prema golu, Szczesny je obranio njegov udarac, lopta mu je ponovno došla, a drugi pokušaj na gol liniji blokira Locatelli.

Juventus je najbliže pogotku stigao u 23. minuti kada je pred golom sam ostao Moise Kean, ali njegov pokušaj iz blizine nije završio u mreži.

Što Kean nije napravio tada, napravio je u 74. minuti kada je uspio postići pogodak. Naime Ake ga je pronašao, prvi pokušaj Keana brani Labrović, a ali lopta ipak odlazi prema golu gdje je Kean zakucava u mrežu i potvrđuje vodstvo.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:0.

Juventus: Szczesny, Locatelli, Mckennie, Milik, Gatti, Kostić, Keane, Soule, Fagioli, Huijsen, Riccio. Još su igrali: Perin, Miretti, Ake, Barbieri, iling-Junior, Barrenechea, Compagnon, Nonge Boende, Mbangula, Rouhi.

Rijeka: Labrović, Galešić, Liber, Prince, Vukčević, Selahi, Frigan, Babić, Grgić, Marin, Dilaver. Još su igrali: Zlomislić, Vrančić, Obregon, Halilović, Panić, Vlasenko, Smolčić, Alvarez, Dujmović, Djuričin, Djouahra.