Monacov tinejdžer donio sva tri boda svojoj momčadi u Auxerreu

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.12.2022.

U susretu 16. kola francuske Ligue 1 u poslijepodnevnom terminu Monaco je slavio kod Auxerrea s 3:2, a Lille je u gostima svladao Clermont s 2:0...

Auxerre nije iznenadio protiv Monaca iako je bilo neizvjesno do samog kraja. U zanimljivom dvoboju gosti su tek u 85. minuti osigurali pobjedu.

Domaćin je prvi došao do pogotka, u 30. minuti iz kaznenog udarca pogodio je M'Baye Niang, ali u završnici prvog dijela Wissam Ben Yedder također iz kaznenog udarca izjednačio je i vratio Monaco u utakmicu.

U drugom poluvremenu dvojac koji je ušao odveo je Monaco do pobjede. Sedamnaestogodišnji Eliesse Ben Seghir postigao je prve seniorske pogotke za Monaco, prvi u 58., a drugi u 85. minuti dok mu je za prvi asistirao Rus Aleksandr Golovin.

U međuvremenu nespretnom reakcijom Youssouf Fofana autogolom je izjednačio na 2:2, no nije se domaćin održao u egalu.

Do sva tri boda stigao je Lille koji je u gostima s 2:0 slavio protiv Clermonta. Nije bilo jednostavno, do 68. minute mreže se nisu tresle, a onda su gosti poveli iz kaznenog udarca preko Angela Gomesa.

Pokušaji domaćina u završnici da dođu do boda zaradili su udarac u 91. minuti kada je isključen Maximiliano Caufriez, a ubrzo nakon toga Mohamed Bayo zabija za konačnih 2:0.