Angers novim porazom ostaje zabetoniran za dno, tri važna boda Monaca

Branimir Korać • nedjelja, 01.01.2023.

Odigrana su četiri susreta 17. kola Ligue 1, a iznenađenja nije bilo. Monaco je novom pobjedom došao do diobe trećeg mjesta s Marseilleom...

Niti u novoj godini nema dobrih vijesti za Lorient. Upisan je novi poraz i ostao je čvrsto na posljednjem mjestu. Ovo je čak deveti poraz u nizu, a ovaj put nanio mu ga je Lorient koji je bio bolji s 2:1.

Angers je poveo golom Abdallaha Sime u desetoj minuti te održavao vodstvo sve do 79. kada Sima skreće centaršut u svoju mrežu i gosti dolaze do poravnanja. Ne samo da su izjednačili, nego su došli i do preokreta pogotkom Enza Le Feea u 88. minuti.

Monaco je upisao još jednu pobjedu i uhvatio je priključak s Marseilleom koji doduše uz isti broj bodova na trećem mjestu ima utakmicu manje. Momčad iz Kneževine slavila je 1:0 protiv Bresta.

U zanimljivom dvoboju Monaco je slavio pogotkom Aleksandra Golovina koji je u 54. minuti pogodio za sva tri boda.

Bunker Ajaccioa u Toulouseu nije izdržao. Završilo je pobjedom domaćina 2:0, a gosti su u 90 minuta uputili samo jedan udarac prema golu domaćina.

Oba pogotka Toulouse je postigao u drugom dijelu, Rafael Ratao pogodio je za vodstvo, a prednost je povećao Brecht Dejaegere.

Nantes je uzeo sva tri boda protiv Auxerrea, slavio je 1:0, a jedini pogodak postigao je Marcus Coco deset minuta nakon ulaska u igru, u 74. minuti.