Zadar i Šibenka lako do pobjede, Zabok u Sinju slavio nakon produžetka

Petar Jenjić • srijeda, 11.01.2023.

Odigrane su tri utakmice 14. kola HT Premijer lige gdje su do laganih pobjeda stigli Šibenka i Zadar...

Do 11. pobjede stigao je Zadar koji nije imao problema na gostovanju kod Škrljeva. Slavio je sa 85:71, s tim da je domaćin tek u završnici ublažio poraz.

Marko Ramljak sa 16 koševa i pet skokova te Antonio Jordano s 14 poena predvodili su Zadar. Ramme Griffin ubacio je 18 poena kod Škrljeva te dodao 12 skokova i sedam asistencija.

Šibenka nije imala nikakvih problema na Baldekinu te je s visokih 30 razlike slavila protiv Gorice. Konačan rezultat bio je 100:70.

Jacob Kakar predvodio je pobjedničku momčad s 21 poenom, Pavao Paić dodao je 16 koševa i 12 skokova. Ivan Batur ubacio je 21 poen kod Gorice.

Zabok je stigao do pobjede u Sinju kod Alkara te se s večerašnjim protivnikom izjednačio na ljestvici s četiri pobjede i devet poraza.

I Alkar i Zabok u završnici su imali napad za pobjedu, ali išlo se u produžetak (75:75). Ipak, Sinjani su u dodatnih pet minuta ostali na šest poena koje su ubacili u posljednjoj minuti kada više i nije bilo velike prilike za preokret.

Po 17 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Luka Tomas (devet skokova) i Marko Perović (15 skokova). Imran Polutak ubacio je 30 koševa kod Alkara.