SP 2023., skupina D, 1. kolo, 12.01.2023, 20:30 h
Island
Island 30:26 Portugal

Odlični Islanđani krenuli vrlo vrijednom pobjedom protiv Portugala

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.01.2023.

Vrlo zanimljiv dvoboj u skupini D Svjetskog prvenstva odigrali su Island i Portugal, a Islanđani su natjecanje otvorili pobjedom 30:26. Ovo je vrlo važna pobjeda za Islanđane i zbog borbe za prolaz, ali i u kontekstu prenošenja bodova u drugi krug...

Nakon što je u skupini D Mađarska upisala slavlje protiv Južne Koreje, isto je u drugom susretu dana pošlo za rukom rukometašima Islanda protiv još jedne europske selekcije, sastava Portugala. I Islanđani i Mađari tako će u međusoban dvoboj ući s dva boda na kontu.

Izabranici Gudmundura Gudmundssona niti u jednom trenutku u večerašnjem dvoboju nisu bili u rezultatskom minusu. Iako je islandski sastav imao 6:2 i 7:3 prednost, prvo je poluvrijeme završilo u egalu, 15:15. Žilavi su Portugalci bili i u nastavku i u završnicu dvoboja ušli su s 24:24.

Ipak, tih posljednjih deset minuta u potpunosti je otišlo na stranu Islanđana pa su tako u konačnici slavili s 30:26. Četiri pogotka prednosti najveća je razlika koju je pobjednički sastav imao u ovoj utakmici. I dok je Island u tom periodu postigao šest golova, put do njegove mreže pronašli su tek Martins i Fernandes.

Sjajni su u ovom slavlju bili Bjarki Mar Elisson s devet pogodaka i Omar Ingi Magnusson koji je portugalsku mrežu gađao sedam puta. U dresu Portugala najviše je zgoditaka postigao Pedro Portela, njih osam. Gustavsson je upisao deset obrana, a toliko su zajedničkim snagama na drugoj strani skupili Gaspar i Ferreira.