SP 2023., skupina A, 2. kolo, 14.01.2023, 18:00 h
Crna Gora 34:31 Iran

Vujovići sredili Vujovića: Veselin s Iranom nije iznenadio Crnu Goru

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2023.

Nakon pobjede nad Čileom na startu Svjetskog prvenstva, Iran je u drugom kolu poražen od Crne Gore. Crnogorci su odigrali dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavili 34:31...

Zanimljiv susret odigrale su reprezentacije Crne Gore i Iran kojeg s klupe vodi Veselin Vujović. Njegova je selekcija početkom drugom dijela uspjela zaprijetiti vodstvu koje je je njegova Crna Gora gradila tijekom čitavog prvog dijela.

Već nakon deset minuta igre Vujović je bio primoran pozvati minutu odmora, kao pokušaj prekida crnogorske dionice u kojoj joj malo toga nije išlo od ruke. Poveli su tada Crnogorci s 9:5, a prednost od uglavnom tri, odnosno četiri zgoditka bez većih su problema održavali do odlaska na odmora.

Početak nastavka donio je potpuno drugačiji scenarij na parketu, Iranci ulaze u seriju i -4 ubrzo pretvaraju u 20:20. I taman kada je počelo djelovati kako će to drugo poluvrijeme biti puno neizvjesnije od prvoga, uključujući i sam rasplet, Crna Gora je ponovno dodala gas, Simić je pomogao svojim obranama i novih četiri razlike imala je ponovno u 46. minuti nakon zgoditka Lasice.

Za više u ovom susretu, protiv ovakvog protivnika Iranci nisu mogli, u završnim minutama pali su u zaostatak od pet zgoditaka i nakon tih 32:27 bilo je i konačno jasno kako će se ove dvije selekcije, nakon prva dva kola, izjednačiti na ljestvici skupine A s dva boda na kontu.

Daleko najraspoloženiji bili su Miloš i Branko Vujović koji su susret završili uz učinke 10/11 i 9/13. Simić je na kraju skupio 12 obrana dok se na drugoj strani istaknuli Gharehlou, Oraei i Askari koji su zajedno postigli 20 od 31 iranskog zgoditka. Doduše, ukupno su skupili i 16 promašaja.