Sassuolo 0:2 Lazio
Lazio

Lazio golovima u sudačkoj nadoknadi do sva tri boda, Erlić zbog ozljede tražio izmjenu

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2023.

U prvom nedjeljnom dvoboju 18. kola Serie A Lazio je gostovao kod Sassuola i upisao vrlo važnu pobjedu u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka...

Nakon što su prošla tri kola odradili lošije nego što se to očekivalo i osvojili samo jedan bod, Rimljani su u gostima kod Sassuola upisali pobjedu 2:0 i tako nastavili utrku za mjesto u Top 4.

Oba gola postigli su u sudačkoj nadoknadi, poveli su na kraju prvog dijela, a vodstvo povećali na kraju utakmice.

U ravnopravnom dvoboju Lazio je poveo na kraju prvog poluvremena iz kaznenog udarca nakon igranja Toljana rukom u 16 metara. Precizan izvođač bio je Mattia Zaccagni.

U završnici dvoboja još jedna loša vijest stigla je za domaćeg trenera Alessija Dionisija, naime Martin Erlić, koji je odigrao dobru utakmicu, zbog ozljede zadnje lože tražio je izmjenu i napustio je travnjak.

Točka na i stigla je u 94. minuti kada Felipe Anderson zabija za konačnih 2:0.

Erlić je odigrao 85 minuta za domaćina, a kod gostiju Toma Bašić ostao je na klupi.