SP 2023., skupina G, 2. kolo, 15.01.2023, 18:00 h
Egipat
Egipat 30:19 Maroko

Egipćani rutinski odradili posao protiv skromnog Maroka i potvrdili pobjedu protiv Hrvatske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.01.2023.

Egipat je nakon visoke pobjede protiv Hrvatske, upisao i uverljivu 30:19 pobjedu protiv Maroka. Očekivano slavlje Egipćana koji su samo potvrdili da su znatno kvalitetniji od današnjeg protivnika...

Sjevernoafrički dvoboj unutar skupine G nije donio iznenađenje koje bi eventualno moglo pomoći hrvatskim rukometašima.

Nakon uvjerljivog slavlja protiv Hrvatske, egipatska je selekcija svladala i Maroko, također bez većih problema i s odličnim vratarom Karimom Hendawyjem van konkurencije za ovaj susret.

No Egipat može biti miran po pitanju vratarskih predstava. Prvog vratara, kojeg je Roberto Parrondo odlučio odmoriti, spremno je zamijenio Abdelrahman Homayed koji je u današnjih 29 minuta provedenih na parketu zaustavio 15 marokanskih šuteva. Aly je skupio sedam obrana.

Što se tijeka susreta tiče, egipatski su rukometaši bili u rezultatskoj pozitivi veći dio susreta, tek je nekoliko prvih minuta Maroko držao pogodak prednosti. No takvo otvaranje bilo je više-manje sve što su Marokanci mogli napraviti protiv najbolje afričke selekcije.

Nakon 6:5 iz 19. minute, Egipćani su dodali gas i zahvaljujući 5:0 seriji koju su režirali Abdelhak, Ali Zein, Mahmoud i dvostruki strijelac Saad stižu do 11:15. Još jedna serija u prvoj polovici drugog dijela, ovoga puta od četiri nanizana zgoditka, bila je dovoljna da se i definitivno potvrdi pobjednik.

U ovu više nego uvjerljivu, +11 pobjedu, Hassan Kaddah je ugradio sedam pogodaka iz devet pokušaja, Akram Saad dodao je svojih pet dok je Seif Elderaa ostao stopostotan s četiri zgoditka. Na drugoj strani pet je golova postigao Ryad Lakbi.