SP 2023., skupina G, 2. kolo, 15.01.2023, 20:30 h, Jönköping, Husqvarna Garden
Suci: Maria Paolantoni, Mariana Garcia (Argentina)
Hrvatska
40:22(20:10) SAD

Hrvatska očekivano uvjerljivo slavila protiv skromnih Amerikanaca

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2023.

Mirno odrađen posao i uvjerljiva pobjeda hrvatskih reprezentativaca. Amerikanci su izdržali desetak minuta, a onda su do kraja susreta učili od puno kvalitetnijeg protivnika i izgubili 40:22...

UKUPNO2271/13

Makon svega što se događalo na startu Prvenstva u pljuske koju je Hrvatskoj udijelio Egipat, novi početak stigao je protiv Amerikanaca. Bilo je to očekivano tek rastrčavanje i lakši trening za hrvatsku reprezentaciju koja je za nekoliko razina iznad ovog SAD-a.

No s obzirom da je upisan poraz na startu, Hrvatska je igrala ozbiljno, tražila ulazak u pravi ritam i povratak samopouzdanja. Puno se dobilo s ulaskom Josipa Šarca koji je naš najbolji lijevi vanjski u ovom kadru, no dogodio se problem u drugom dijelu kada je zaradio ozljedu, nadamo se lakšu.

Protiv SAD-a Hrvatska se mučila u prvih desetak minuta, osjetila se nervoza u igri, onaj poraz na startu pošteno je uzdrmao Hrvatsku i trebalo je vremena da dečki uhvate pravi ritam.

Taman nakon tih početnih desetak minuta, Hrvatska je zaigrala bolje, obrana je proradila, proradio je i Dino Slavić na golu pa onda uz sve to i napad.

Kada je stvorena razlika, odmah je pao i kamen s leđa koji je pritiskao igrače i bila je to drugačija priča.

Prednost je samo rasla, u završnici prvog poluvremena došla je u dvoznamenkaste vode i bilo je samo pitanje konačnog rezultata.

U nastavku susreta činilo se da bi razlika mogla otići i na preko 20 golova viška, ali bilo je dovoljno i ovih 18.

Slijedi Maroko, treba i to odraditi ozbiljno i s dvije glatke pobjede proći u drugi krug. A tamo što bude, sve je izvjesnije kako će Hrvatska morati upisati visoku pobjedu protiv Danske i odigrati možda i najbolju utakmicu u dugo vremena.