Vrlo uvjerljiva Danska odradila trening protiv Bahreina, Katar stigao do važnih bodova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.01.2023.

U skupinama E i H favoriti nisu imali problema. Danska je lakoćom stigla do pobjede protiv Bahreina dok je Katar ipak imao teži posao s Alžirom...

Danska je u drugom kolu skupine H odradila malo teži trening protiv izabrane vrste Bahreina. U isto vrijeme, u skupini E sastali su se Katar i Alžir i taj je dvoboj bio, očekivano, puno neizvjesniji.

Rukometaši Danske otvorili su susret 3:0 serijom u kojoj je s dva uvodna zgoditka sudjelovao Mathias Gidsel, na kraju najbolji strijelac susreta s devet zgoditaka. U prvoj polovici prvog dijela reprezentativci Bahreina uspjeli su postići tek jedan gol, u toj 15. minuti gubili su 1:8, a u nastavak su ušli s -7.

Danci u nastavku nisu usporili, Nikolaj Jacobsen ponovno je razumno podijelio minutažu svojim izabranicima koji su na kraju slavili s velikih 36:21.

Osim Gidsela, raspoložen je u napadu bio i Pytlick (5/7) dok su Jorgensen i A Plogv Hansen susret završili sa stopostotnim učinkom (4/4). Landin je deset puta zaustavljao šutere Bahreina, a najuspješniji je protiv njega bio Ali Merza Ali, strijelac pet pogodak.

Početak dvoboja skupine E otišao je na ruku reprezentacije Alžira, koja je prvih 13 minuta igre zaključila sa 7:3 nakon 5:0 serije i u tim trenucima nije bila samo efikasnija nego i ozbiljnija ekipa na terenu. No nakon što je stala ta spomenuta serija počela se gasiti igra Alžiraca u tih prvih 30 minuta dvoboja.

Katar je bio taj koji je u nastavak ušao s pogotkom prednosti, jednoj je kratko vrijeme održavao +4, da bi u 43. minuti Khermouche poentirao za 18:19 nakon čega je uslijedilo osam minuta igre pogodak za pogodak.

Prekinuo je to Madadi devet minuta prije kraja, a isti je igrač u 54. minuti zabio za 27:23 za najvažniji korak svog sastava na putu do ove pobjede.

Po sedam zgoditaka postigli su upravo Madadi te Jovan Gačević dok su se na drugoj strani po pet puta u listu strijelaca upisivali Hichem i Ayyoub, ali za to su potrošili, zajedno, 17 pokušaja.