SP 2023., skupina 4, 1. kolo, 19.01.2023, 15:30 h
SAD 27:32 Bahrein
Bahrein

Bahrein zadržao Amerikance na dnu i ostavio svoju nadu u prolaz živom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.01.2023.

U "hrvatskoj" skupini glavne runde Svjetskog prvenstva u prvom kolu sastali su se Bahrein i SAD, a Bahrein je očekivano upisao pobjedu s 32:27 čime su Amerikanci ostali na dnu bez bodova...

Prvi susret u skupini 4 odigrale su izabrane vrste Bahreina i SAD-a, a osim kratkog periodu na početku prvog dijela, azijski je sastav taj koji je čitavo vrijeme održavao prednost.

Bahrein je ovom pobjedom stigao na četiri boda, dok u skupini u kojoj se nalazi i Hrvatska, američka selekcija drži začelje bez ijednog boda na kontu. Sve nakon 3:3 iz sedme minute pripalo je rukometašima Bahreina. Do odlaska na odmor vodili su sa 17:14, a jedan dio tog prvog dijela održavali su razmak od šest pogodaka.

Zadnji pokušaj da se vrati u susret SAD je imao u 43. minuti kada je Chan Blanco poentirao za dolazak na korak do egala, ali nade mu je ubrzo ugasila nova 3:0 serija na drugoj strani. Tri minute prije kraja držala je azijska vrsta i +7, no na kraju se morala zadovoljiti s pet razlike, odnosno 32:27.

Pobjednički je sastav pogocima predvodio Husain Alsayyad, koji se u listu strijelaca upisao 11 puta uz tek dva promašaja, a veliki je posao odradio i vratar Ali sa 17 obrana. Najbolji šuter SAD-a na ovom susretu bio je Samuel Hoddersen (6/9).

U idućem kolu Bahrein očekuje susret s Egiptom dok će američka selekcija ispred sebe imati još teži zadatak, 60 minuta protiv Danske.