SP 2023., skupina 4, 1. kolo, 19.01.2023, 20:30 h, Malmö Arena, Malmö
Suci: Ignacio Garcia, Andreu Marin (Španjolska)
32:32(15:16) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska imala priliku za pobjedu, na kraju uzela bod protiv moćnih Danaca

Branimir Korać • četvrtak, 19.01.2023.

Hrvatska i Danska odigrale su sjajnu utakmicu, a na kraju je završena remijem 32:32. Imala je Hrvatska priliku i za pobjedu, ali nije uspjela zabiti u zadnjim sekundama...

UKUPNO3206/67

Hrvatska je odigrala sjajnu utakmicu protiv Danske i može žaliti što nije došla do pobjede jer je imala priliku za to. Međutim sada može još više žaliti zbog očajnog nastupa protiv Egipta koji će možda u konačnici biti ključan u borbi za četvrtfinale.

Nastup protiv Danaca bio je vhrunski, Hrvatska je igrala jako dobro u napadu, u dobrom dijelu susreta i u obrani, Danska je bila na konopcima. Međutim Danci su se izvukli, imali su i pomoć jako loše španjolske sudačke dvojke koja je u ključnim trenucima kada se Danska vraćala pružila ruku.

Hrvatska je od početka igrala hrabro, Luka Cindrić je odmah povukao i nije dopustio danskoj obrani da uđe u ritam i da se namjesti.

Hrvatska nikako nije dopuštala Dancima da dođe do zraka i prednosti, a sredinom prvog poluvremena uspjela se i odvojiti. Serijom 4:0 Hrvatska se odvojila na 12:8, imala je i napad za plus pet, ali nije uspjela.

Danci su se do poluvremena vratili u igru, a u zadnjim trenucima prvog dijela kod 16:14 za Hrvatsku, Šunjić brani s krila, ali Španjolci izmišljaju sedmerac za Dansku i iskoljučuju Glavaša.

U drugom dijelu Hrvatska je nastavila u istom ritmu i to posebno preko Šipića koji je fantastično realizirao s crte.

Danci su uspjeli doći do preokreta, imali su u nekoliko navrata plus jedan, ali nisu uspjeli prelomiti susret.

Ušlo se u dramatičnu završnicu gdje je u zadnjoj minuti Karačić zabio za 32:32, Danci imali napad za pobjedu, ali izgubili loptu, Hrvatskoj je ostalo nekoliko sekundi, no Cindrićev pokušaj s centra ide preko gola.

Šteta, da je ostalo nekoliko sekundi više, bila bi bolja prilika za šut.