SP 2023., skupina 4, 1. kolo, 19.01.2023, 18:00 h
Egipat
Egipat 33:28 Belgija

Hrvatska bez pomoći Belgije: Egipat još jednom prejak

Branimir Korać • četvrtak, 19.01.2023.

Egipat je upisao novu pobjedu i juri prema četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Bio je uvjerljiv i protiv Belgije i to s 33:28...

Egipćani izgledaju impresivno na ovom Svjetskom prvenstvu, visoka pobjeda protiv Hrvatske dodatno im je dala zamah i u naredna tri susreta glatko su slavili. Doduše niti protivnici nisu bili posebno zahtjevni, prvo SAD i Maroko, a zatim i Belgija, redom su ipak kvalitetom ispod Egipta.

Belgijcima je bilo vrlo brzo jasno kako se neće moći nositi s Egiptom. Egipćani su krenuli snažno, odmah su se odvojili i šanse za nekim povratkom nisu bile dobre.

Već u šestoj minuti Belgija je zaostajala 7:2, rano je bačena u visok zaostatak i fizički puno jači Egipćani lakoćom su podizali razliku.

Do kraja prvog poluvremena Egipat je postigao čak 22 gola i sve je bilo jasno. Dodatni problem za Belgiju bio je loš dan inače dobrog vratara Jefa Lettensa koji je iz prvih 19 udaraca Egipćana primio čak 18 golova.

Kasnije je na vrata stao Arthur Vanhove, ali već je bilo kasno i Belgija nije više mogla uhvatiti priključak.

U završnici susreta malo je smanjila zaostatak, ali samo je "uljepšala" poraz i nije imala neke koristi od toga.

Najbolji kod sjajnog Egipta bili su Mohsen Mahmoud sa sedam golova, Yehia Elderaa sa šest i Ali Mohamed s pet golova. Kod Belgije Sebastien Danesi zabio je devet golova.