SP 2023., skupina 1, 2. kolo, 20.01.2023, 18:00 h
Iran 29:41 Francuska
Francuska

Francuska uvjerljivom pobjedom protiv Irana pridružila se Španjolskoj u četvrtfinalu

Branimir Korać • petak, 20.01.2023.

Francuska i Španjolska putnici su u četvrtfinale iz skupine 1. U posljednjem kolu samo će odlučiti o prvom mjestu u skupini gdje je trenutno u boljoj poziciji od Španjolska i dovoljan joj je i bod...

Francuska očekivano nije imala problema s Iranom, a nakon što je saznala i kojim je rezultatom Španjolska upisala pobjedu protiv Slovenije, znala je i s kojom razlikom mora svladati Iran da bi joj u zadnjem kolu bio dovoljan i bod za prvo mjesto u skupini.

Francuzima je treba pobjeda od najmanje deset golova razlike i nisu imali problema ta dohvate tu prednost. U konačnici su slavili s 41:29 i trenutno su ispred Španjolaca kojima treba pobjeda u međusobnom ogledu da bi zasjeli na vrh.

Vujovićevi Iranci dobro su se držali u prvih desetak minuta kada su bili potpuno u egalu, sve do serije Francuske 3:0 za odvajanje na 10:7. Do kraja prvog dijela Francuzi su držali prednost i na odmor odnijeli vodstvo 18:14.

U drugom dijelu Iran je imao zadnje trzajeve u prvih deset minuta kada je s tri vezana gola smanjio na 23:18 da bi pet minuta kasnije već bilo plus deset za Francusku.

Do kraja su Francuzi stigli do željene pobjede i matematički osigurali mjesto u četvrtfinalu.

Predvodili su ih s po šest golova Nicolas Tournat i Thibaud Briet dok su po pet dodali Elohim Prandi i Melvyn Richardson. Kod Irana trojica igrača postigla su po četiri pogotka.