SP 2023., skupina 4, 2. kolo, 21.01.2023, 18:00 h, Malmö Arena, Malmö
Suci: Havard Kleven, Lars Jorum (Norveška)
Hrvatska
34:26(21:13) Belgija

Hrvatski rukometaši lako slavili protiv skromne Belgije, sve riješeno već u prvom dijelu

Branimir Korać • subota, 21.01.2023.

Hrvatska rukometna reprezentacija odradila je posao protiv Belgije prema očekivanjima, glatko je slavila s 34:26...

UKUPNO2604/42

Iako su šanse za prolaz u četvrtfinale izgubljene, hrvatski rukometaši upisali su uvjerljivu pobjedu. Belgija nije na hrvatskoj razini, to je posve jasno i to se osjetilo na parketu.

Od početka susreta Hrvatska je dominirala, nije dopustila Belgiji da se približi i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti.

Od početnih 3:0 Hrvatska niti u jednom trenutku nije dopustila Belgiji da dođe do poravnanja. Najbliže što su Belgijci došli bilo je na gol razlike (3:2), a kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako je rasla i razlika.

Prvo poluvrijeme Hrvatska je završila s 21 postignutim golom, efikasno je krenula i u drugi dio, a onda je malo posustala i Belgija je smanjila zaostatak.

Najvišu prednost Hrvatska je imala u 38. minuti kada je Marin Jelinić zabio za 26:15, no više od toga nije išlo.

Završilo je 34:26, a igrač utakmice bio je Mate Šunjić koji je skupio čak 20 obrana. Marin Jelinić postigao je šest golova, a po pet su dodali Ivan Martinović i Filip Glavaš.