SuperSport Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 21.01.2023, 17:30 h, Stadion u Maksimiru

Branimir Korać • subota, 21.01.2023.

U dvoboju prvoplasiranog Dinama i posljednjeplasirane Gorice, pobjednika nije bilo. Mreže na Maksimiru su mirovale...

Malo toga dobroga može Ante Čačić izvući iz ovog dvoboja. Dinamo je protiv Gorice ostao bez pogotka, niti na pripremama nije pokazao neku efikasnost i morat će daleko bolje ako želi ostati na vrhu ljestvice.

Goričani su imali osnovnu misiju obraniti se i u tome su uspjeli. Tu i tamo su znali zaprijetiti, ali nije bilo previše posla za Livakovića i obranu.

Modri su već u trećoj minuti stigli do pogotka kada je Ristovski osvojio loptu pred kaznenim prostorom Gorice, ubacio u sredinu prema Drmiću koji ne stiže do lopte, ona dolazi do Špikića, a on zabija za vodstvo.

Kratko je trajalo slavlje Modrih, vrlo brzo je Strukan pokazao kako će VAR provjeriti start Ristovskog i pokazalo se da je napravio prekršaj te gol nije priznat.

Do kraja prvog dijela igralo se solidno iako nije bilo prilika na obje strane. One konkretnije prijetnje stigle su tek u drugom poluvremenu.

U 69. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Šutalo i Perić su bili u skoku, Šutalo puca, ali Banić izvrsno reagira i vadi loptu koja bi otišla ispod grede.

Deset minuta kasnije sjajnu priliku upropastio je Drmić, Ademi ga je pronašao u 16 metara, a ovaj se spetljao i pao bez udarca.

Gorica je u zadnjih pet minuta zaprijetila preko Mitrovića pa je na rubu 16 metara pao Majstorović bez VAR provjere da bi uslijedio jalovi pritisak Dinama i ostanak na 0:0.

Veliki bod za Goricu i izgubljena dva za Dinamo koji ovako neće daleko dogurati i morat će se munjevito podići. Nema više Oršića na kojeg se mogao uvijek osloniti.