SP 2023., skupina 2, 3. kolo, 22.01.2023, 20:30 h
Švedska
Švedska 32:30 Portugal

Šveđani bez popusta: Portugal nije uspio doći do drugog mjesta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.01.2023.

Švedska je potvrdila prvo mjesto u skupini 32:30 pobjedom protiv Portugala koji je završio s nastupom i ostao bez nokaut faze. Ovaj dvoboj s velikim zanimanjem pratili su i Mađari, a njih je Švedska povukla sa sobom u četvrtfinale...

Rukometaši Švedske okreću se četvrtini finala Svjetskog prvenstva sa šest od šest u rubrici pobjeda. Na drugoj strani terena večeras su stajali Portugalci, koji je pobjeda također donosila prolaz u eliminacijsku fazu natjecanja, no s obzirom na 30:32 poraz tamo će se naći Mađarska.

Portugalci su u susret ušli ozbiljno i koncentrirano, s pobjedom kao glavnim ciljem, iako bi im borbu za medalje donijela i pobjeda bodova u ovom susretu. Nakon 12 minuta igre po prvi su puta, a zahvaljujući pogotku Iturizze, stigli su do svojih prvih +2, a u vrlo izjednačenom susretu Švedska je već šest minuta kasnije prebacila prednost na svoju stranu.

Tek nakon 40. minute Šveđani su povukli jače i u tri minute stigli do 4:0 serije, odnosno 22:18 na semaforu, a posljednjih pet minuta bilo je više nego sadržajno na obje strane parketa. Iako je portugalska izabrana vrsta u zadnjih 45 sekundi uspjela dva puta pronaći put do protivničke mreže, na kraju je za jednako toliko ostala prekratka.

Jedini koji je u igri, u redovima pobjedničkog sastava, proveo svih 60 minuta bio je Daniel Pettersson, strijelac osam pogodaka iz jednako toliko pokušaja. Jedan manje postigao je Eric Jogansson, u svojih nešto manje od 17 minuta provedenih na terenu. Appelgren i Thulin skupili su zajedno 11 obrana.

I na drugoj je strani najbolji strijelac Antonio Areia bio stopostotan (8/8) dok je sedam puta precizan bio Iturriza, ali uz šest promašaja. Vratar Miguel Ferreira zaustavio je šest švedskih pokušaja.