Amerikanci kreirali još jedno iznenađenje, Argentina svladala Katar

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 23.01.2023.

Reprezentacija SAD-a oprostila se od Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Belgije i tako završila nastup u skupini na petom mjestu. U skupini 3 Argentina je svladala Katar...

U posljednjem susretu glavne runde Belgija i SAD su odlučivali o tome tko će izbjeći posljednje mjesto u skupini 4. I jedni i drugi u glavnu rundu su ušli bez prenošenja bodova te su u ovom susretu igrali za izbjegavanje posljednjeg mjesta.

Belgijci su u susret ušli kao blagi favoriti, ali SAD je pokazao kako više nije samo simpatična reprezentacija koja služi za nabijanje gol razlike te je upisao na kraju čak i pobjedu.

Rano je zamirisalo na pobjedu SAD-a koji je poveo sa 6:2, ali Belgija se uspjela vratiti pa čak u drugom poluvremenu i povesti.

Zadnje vodstvo Belgijci su imali u 54. minuti kada su došli do 21:20, no onda Amerikanci rade seriju 4:0 s po dva gola Hoddersena i Chana Blanca.

Završilo je 24:22 za SAD kod kojeg je Pal Merkovszky skupio 13 obrana dok su po četiri gola postigli Chan Blanco, Aboubakar Fofana, Ian Hueter i Hoddersen.

Kod Belgije Jef Lettens je skupio 12 obrana. Kotters i Ooms postigli su po četiri gola.

U međusobnom susretu dvije posljednjeplasirane reprezentacije skupine 3 bolja je bila izabrana vrsta Argentine. S konačnih 26:22 stigli su Južnoamerikanci do prvih bodova u drugoj fazi SP-a dok je Katar ostao na nuli.

Jednom kada su uhvatili vodstvo, a bilo je to već u trećoj minuti, argentinski rukometaši nisu ga više ispuštali. Do odlaska na odmor uhvatili su 12:9, nekoliko puta tijekom nastavka vodili s +5 da bi na kraju slavili s četiri razlike.

Katarani se niti u jednom trenutku, u drugih pola sata igre, nisu približili na bliže od dva pogotka zaostatka.

Devet je pogodaka u ovu oproštajnu pobjedu ugradio Ignacio Pizarro, dok je u dresu Katara jedan manje postigao Ahmad Madadi. Četiri minute prije kraja, prvi 20:22, direktan crveni karton zaradio je Yassine Sami.