Ana Konjuh zbog ozljede predala Egipćanki meč prvog kola u Lyonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.01.2023.

Ana Konjuh nije izborila drugog kolo WTA turnira u Lyonu. Igrala je protiv Egipćanke Mayar Sherif i predala joj je meč u drugom setu...

Nakon što je uspješno prošla kvalifikacije i upisala dvije pobjede, Ana Konjuh nije nastavila u istom ritmu i u glavnom turniru.

U kvalifikacijama se dosta namučila i upisala dvije pobjede u tri seta, te je u prvom kolu protiv Mayar Sherif osjetila ozljedu i bila prisiljena predati meč.

Protiv Egipćanke je izgubila prvi set sa 6:2, imala je priliku vratiti se iz ranog breaka, ali nije uspjela i na kraju seta još jednom je izgubila servis.

U drugom setu Sherif je povela s 3:2 bez breaka, Konjuh je zatražila i liječnički time-out nakon čega je ipak bila prisiljena predati meč jer je imala problema s kretanjem.

Velika šteta i ostaje nada kako nije nešto ozbiljnije. Konjuh je tijekom karijere imala puno problema s ozljedama koje su najzaslužnije što nije do kraja ispunila veliki potencijal.