Dan za zaborav Kyliana Mbappea, Lovrenov Lyon pokazao zavidnu razinu neefikasnosti

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.02.2023.

Odigrano je i preostalih pet susreta 21. kola Ligue 1, a najvažnija vijest za Igora Tudora je poraz Lensa čime Marseille ostaje na drugom mjestu. PSG je očekivano slavio kod Montpelliera, a Lyon je kiksao protiv Bresta...

Lovrenov Lyon nije uspio doći do sva tri boda u domaćem susretu protiv Bresta. Čak 28 udaraca na gol gostiju i nijedan pogodak, apsolutna dominacija, 75 posto vremena lopta u posjedu Lyona, no na kraju je bilo 0:0.

Lovren je odigrao dobru utakmicu, u Lyonu se odlično snašao i još jednom kvalitetno dirigirao obranom.

PSG je stigao do gostujuće 3:1 pobjede protiv Montpelliera, u susretu s puno događanja i lošom vijesti za Parižane. Sredinom prvog poluvremena zbog ozljede je igru morao napustiti Kylian Mbappe. Nije to bila njegova večer, prije toga je još promašio i kazneni udarac i to dva puta s obzirom da je prvotna obrana poništena.

Do prvog pogotka, PSG je dva puta pogađao mrežu domaćina, ali oba puta gol nije priznat zbog zaleđa da bi u 55. minuti Fabian Ruiz doveo Parižane u vodstvo.

Kada je Lionel Messi u 73. minuti povisio na 2:0, tri boda činila su se vrlo izglednima za pariški sastav no sve se ipak malo zakuhalo u 89. minuti. Arnaud Nordin se upisuje u listu strijelaca kod domaćina. Ipak, u sudačkoj nadoknadi 16-godišnji Warren Zaire-Emery seniorskim prvijencem postavlja konačnih 3:1.

Monaco je upisao 3:2 pobjedu protiv Auxerrea i tako se približio na četiri boda minusa za trećeplasiranim Lensom u borbi za Ligu prvaka. Auxerre je nastavio nizati poraze i nalazi se u teškoj situaciji, a Monaco je uzeo važne bodove.

Pogotke za Monaco postigli su Wissam Ben Yedder i Eliesse Ben Seghir u prvom dijelu te Breel Embolo. Strijelci za goste bili su Matthis Abline i Nuno da Costa, ali samo su smanjili zaostatak.

Momčad Nice pomogla je Tudorovom Marseilleu pobjedom kod Lensa čime je Marseille ostao na drugom mjestu. Domaćin nije bio na svojoj uobičajenoj razini i gostima je tri boda pogotkom u 57. minuti donio Gaetan Laborde.

Rennes je lakoćom slavio s 3:0 protiv Strasbourga i to bez Lovre Majera koji je otpao iz konkurencije za nastup zbog viroze.

Posebno raspoložen bio je Amine Gouiri koji je već u prvom dijelu zabio dva pogotka za odvajanje domaćina dok je konačnih 3:0 u 51. minuti postavio Desire Doue.