Premier liga, 22. kolo, 03.02.2023, 21:00 h
Chelsea 0:0 Fulham
Fulham

Nastavljaju se Chelseajeve muke, bez pogodaka i protiv Fulhama

Mihaela Bradovski • subota, 04.02.2023.

Niti na otvaranju 22. kola Premier lige Chelsea nije izgledao dobro. Ugostio je Fulham i odigrao bez pogodaka...

Prijelazni rok je završen, Chelsea je osvježio momčad ne štedeći sredstva i sada se može okrenuti kreiranju igre i rezultata. Posla ima jako puno, a pokazao je to i dvoboj protiv Fulhama u kojem je Potterova momčad ponovno bila neefikasna i neučinkovita.

Potter je od prve minute na travnjak poslao i svoje najskuplje pojačanje, Enza Fernandeza, startao je i Mudrik koji je bio vrlo samozatajan, ali i Ziyech koji nije bio nimalo sretan ponašanjem kluba u završnici prijelaznog roka kada mu je propao transfer u PSG.

Chelsea u prvih 45 minuta nije ponudio puno toga dobroga, a praktički jedina prava prilika bila je ona s kraja prvog dijela kada je Kai Havertz iskosa pogodio vratnicu.

U drugom dijelu bilo je prilika, ali na obje strane. Fulham je prepustio Chelseaju posjed i vrebao je na pogreške te pokušavao iz brze tranzicije napraviti nešto više.

S druge strane Chelsea s velikim posjedom nije napravio previše, tek jednu stopostotnu priliku kada je loptu dobio Fofana, prevario istrčalog vratara Lena, pucao prema praznom golu, ali dosta loše i Tim Ream je uklizao i odnio loptu ispred gol linije.

Ostalo je 0:0 čime Fulham ostaje na ljestvici ispred Chelseaja. Mateo Kovačić zbog ozljede nije nastupio u ovom susretu.