Bundesliga, 19. kolo, 03.02.2023, 20:30 h
Augsburg 1:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Beljo s Augsburgom do velike pobjede protiv Bayer Leverkusena

Mihaela Bradovski • petak, 03.02.2023.

U prvom susretu 19. kola Bundeslige Augsburg je ugostio Bayer iz Leverkusena te upisao 1:0 pobjedu...

Prvi puta u povijesti Augsburg je uspio u službenom susretu kod kuće svladati Bayer Leverkusen. Općenito ove sezone prvi put je svladao ovog protivnika kada je slavio na BayAreni u prvom dijelu prvenstva s 2:1.

Leverkusen je na ovo gostovanje doputovao pun samopouzdanja, Xabi Alonso uspio je pokrenuti momčad koja je imala pet uzastopnih pobjeda da bi u prošlom kolu izgubila od Borussije Dortmund na svom travnjaku s 2:0. Međutim, Bayer je u tom susretu bio u najmanju ruku ravnopravan, stvorio je i više prilika te nije zaslužio poraz.

Augsburg je krenuo s Dionom Drenom Beljom u prvih 11, ali ne i Davidom Čolinom koji je bio najavljen od prve minute, ali uoči susreta otpao je za nastup i nije bio niti u zapisniku.

Beljo je odradio još jednu dobru utakmicu, a kod jedinog pogotka na susretu izborio je korner iz kojeg je Augsburg poveo.

Naime, u 55. minuti Beljo je vrlo dobro pucao izvana, gađao je donji kut, ali Hradecky je uspio loptu odbiti u korner. Iz kornera je ubacio Engels, obrana Bayera doživjela je blackout i potpuno sam pred golom je ostao Mergim Berisha koji glavom rutinski zabija za pobjedu.

Beljo je na travnjaku proveo 82 minute, a tada ga je zamijenio Noah Sarenren Bazee.