Split pregazio Goricu na Gripama i nastavio pobjednički niz

Petar Jenjić • četvrtak, 16.02.2023.

U susretu 18. kola HT Premijer lige do glatke je pobjede stigao Split koji je na Gripama slavio protiv Gorice sa 110:64...

Dok traje završnica SuperSport Kupa Krešimira Ćosića, košarkaši Splita odradili su zadaću u 18. kolu HT Premijer lige u kojem joj je u goste stigla Gorica.

Trenutno posljednja momčad lige nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, a Žuti su slavili rezultatom 110:64. Ovo im je sedam uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Split je susret otvorio s 9:0 i 18:3, a do kraja prve četvrtine već je vodio sa 17 razlike (28:11). Ta je razlika do kraja poluvremena narasla na 31 koš prednosti (54:23), a u nastavku je samo ostalo pitanje kolika će biti konačna.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Boris Tišma s 29 poena i sedam skokova, dok je Lovre Runjić dodao 17 koševa i pet skokova.

Goricu je predvodio Dino Cinac sa 17 poena i pet skokova.