Ana Konjuh u dva seta do pobjede na startu kvalifikacija

Petar Jenjić • subota, 18.02.2023.

Ana Konjuh stigla je do pobjede u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u meksičkoj Meridi...

Sljedećeg je tjedna na rasporedu WTA turnir u Meridi, a u kvalifikacijama igra Ana Konjuh koja je u prvom kolu imala za protivnicu Marinu Bassols iz Španjolske.

Na koncu je stigla do pobjede s dva puta po 7:5 nakon sat i 42 minute igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Hrvatska tenisačica u dva je navrata imala po break prednosti u prvom setu, ali oba je ispustila. Ipak, kod 5:5 ponovno je oduzela servis protivnici, a svoj zadržala.

U drugom je Bassols krenula s breakom i vodstvom od 2:0, ali Konjuh je izjednačila na 2:2. Nakon toga ponovno se odigrao isti scenarij iz prvog seta, a hrvatska igračica iskoristila svoju prvu meč loptu.

Za ulazak u glavni turnir igrat će protiv još jedne Španjolke, Alione Bolsove Zadoinov.