SuperSport Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.02.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 7.581
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić, Alen Jakšić (oba Split)

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2023.

Dinamo nije kiksao u Varaždinu. Na potencijalno opasnom gostovanju upisao je pobjedu 2:1 te se još više bodovno odvojio...

Dinamo zasluženo odnosi pobjedu iz Varaždina. Bio je to dovoljan dobar nastup u drugom poluvremenu s kojim su Modri otišli do tri boda. Varaždinci su potpuno limitirani i malo toga su napravili.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo praktički nikakva uzbuđenja. Dinamo je imao jalovu inicijativu, prema naprijed nije imao neku posebnu ideju, a Varaždin je u cijeloj priči vrebao na pogrešku kako bi iz neke kontre opasnije zaprijetio.

Sredinom prvog dijela Ante Čačić morao je mijenjati, Dario Špikić zaradio je ozljedu i morao je napustiti igru, a umjesto njega ušao je Luka Menalo.

Praktički jedina prava prilika u prvih 45 minuta stigla je na samom kraju kada je Šego dobro opalio, a obranio Livaković.

Drugo poluvrijeme potpuno drugačije. Dinamo je podignuo igru, ušao je Bruno Petković umjesto nevidljivog Josipa Drmića, a kada je Petković raspoložen kao što je bio danas, onda je Dinamo teško pobijediti u hrvatskom prvenstvu.

U 49. minuti Modri su poveli. Ristovski je dubinskom loptom pronašao Ivanušeca koji prolazi između Puclina i Pellumbija te dolazi pred Zeleniku i zabija za 1:0.

Tu je Puclin koljenom pogodio Zeleniku u glavu, vratar Varaždina ostao je ležati na travnjaku, ali nakon ukazane pomoći ipak je nastavio s nastupom.

Dinamo je sve lakše dolazio do prilika pa je tako u 66. minuti sjajnu šansu imao Petković nakon idealnog proigravanja Mišića, međutim nije uspio svladati Zeleniku.

Novi pogodak stigao je u 73. minuti, Bruno Petković je krasnim driblingom u 16 metara izbacio Pellumbija, ali nije odmah pucao i Urata mu je izbio loptu, međutim ona dolazi do Ivanušeca koji bez problema zabija za 2:0 s desetak metara.

Varaždinci su vratili zanimljivost u dvoboj u 80. minuti. Sve je krenulo izgubljenom loptom Baturine na sredini terena, Perreira je dao loptu za Brodića koji je gura prema Tekliću, a on iz jako teške pozicije okružen dvojicom igrača u padu zabija.

Inače niti Teklić se do gola nije previše vidio, Dinamo nije dopustio Varaždinu skoro ništa u sredini terena i igri prema naprijed pa je prva zvijezda Varaždinaca bila lišena lopte i sa skromnim učinkom do tog pogotka.

Da ne bi bilo posebne drame u završnim minutama, pobrinuo se Arijan Ademi. Baturina je uzeo loptu na polovici domaćina i dao je za Petkovića koji idealno proigrava Ademija, a on u situaciji jedan na jedan sa Zelenikom rutinski zabija.

Dinamo je tako upisao novu pobjedu i zadržava veliku prednost nad Hajdukom uoči međusobnog dvoboja u sljedećem kolu.