Elche 2:3 Real Betis
Real Betis

Četiri penala, tri crvena kartona i preokret Betisa kod Elchea

Petar Jenjić • petak, 24.02.2023.

Nogometaši Real Betisa slavili su na gostovanju kod Elchea s 3:2 u utakmici s četiri penala, tri crvena kartona i ukupno 14 minuta sudačke nadoknade...

Malo je reći da je bio zanimljiv prvi susret 23. kola španjolske Primere. Posljednji Elche ugostio je petoplasirani Betis koji je stigao do pobjede od 3:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Domaćin je imao dva gola prednosti sve do 65. minute, ali nije uspio izdržati do kraja. Bila je to jedna izrazito sažeta utakmica, a u oba poluvremena bilo je po sedam minuta nadoknade.

Sve je izgledalo idealno za domaću momčad nakon samo devet minuta igre. Prvo je u sedmoj minuti Fidel lijepom panenkom svladao protivničkog vratara s 11 metara, da bi odmah nakon toga sjajnim udarcem Lucas Boye matirao ponovno Claudija Brava.

Takav je rezultat ostao do kraja prvog poluvremena. Domaćin je u 55. minuti ostao s igračem manje nakon izravnog crvenog kartona Lisandra Magallana. Vrlo brzo nakon toga van terena crveni karton je dobio Pape Cheikh

I onda je u 65. minuti Betis započeo preokret. Prvo je iz penala smanjio Borja Iglesias, da bi tri minute kasnije Juan Miranda izjednačio na 2:2. Bio je to oštar ubačaj kojeg nitko nije dirao.

Šansu za konačan preokret gosti su imali iz drugog penala. Izveo ga ponovno Iglesias, ali sada nije bio precizan. Obranio je Edgar Badia. Činilo se da bi Elche mogao sačuvati bod.

Međutim, to se nije dogodilo. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Enza Roca pogodila je lopta u ruku, a sudac je dosudio novi, treći penal za Betis. Igraču Elchea dao drugi žuti karton.

Ovoga puta siguran je iz kaznenog udarca bio Willian Jose i donio pobjedu gostima.