Bournemouth poveo nakon devet sekundi, Arsenal okrenuo u zadnjoj

Petar Jenjić • subota, 04.03.2023.

Odigrano je pet utakmica 26. kola engleskog Premiershipa, a u najzanimljivoj Arsenal je okrenuo dva gola zaostatka i slavio na domaćem terenu protiv Bournemoutha...

Arsenal - Bournemouth 3:2

Čudesna utakmica na Emiratesu i nova dramatična pobjeda Arsenala. Topnici su u doslovno zadnjem napaddu slavili protiv Bournemoutha s 3:2. Tako su se vratili na pet bodova prednosti ispred Manchester Cityja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah nakon devet sekundi Bournemouth je stigao do vodstva. Iskoristili su dekoncentraciju domaćina, a poentirao je iz blizine Philip Billing. Ukupno 9.11 sekundi, što je drugi najbrži gol u povijesti Premiershipa.

Gosti su imali bolje šanse, iako se kroz cijelo prvo poluvrijeme igrala opsada njihovog gola. Međutim, bez učinka, a to im se osvetilo u 57. minuti. Joe Rothwell bio je asistet, a Marcos Senesi poentirao glavom za 0:2.

Nastavila se opsada gola gostiju, a Topnici smanjuju nakon velike gužve u 62. minuti. Zabio je Thomas Partey iz blizine. Osam minuta kasnije došlo je izjednačenje kada je lopta prešla preko crte nakon udarca Bena Whitea.

Opsada gola se nastavila, tražio je domaćin i penal nakon igranja, ali sve do doslovno zadnjeg napada nije bilo promjene rezultata. Tada je nakon kornera do lopte na rubu kaznenog prostora stigao Reiss Nelson i sjajnim udarcem matirao protivničkog vratara.

Aston Villa - Crystal Palace 1:0

Jedan pogodak bio je dovoljan Aston Villi koja je stigla do desete pobjede sezone, a drugu uzastopnu. Danas je slavila protiv Crystal Palacea.

Nakon što je gostima poništen gol zbog zaleđa, domaćin je poveo. Nespretno je reagirao Joachim Andersen poslije jednog ubačaja i skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Gosti su ostali s igračem manje u 62. minuti nakon što je Cheick Doucoure zaradio drugi žuti karton.

Brighton - West Ham 4:0

Rutinsku pobjedu upisao je Brighton koji nije imao problema pred svojim navijačima protiv West Hama. Na koncu je do 11. pobjede sezone stigao rezultatom 4:0.

Domaćin je u vodstvo stigao u 18. minuti nakon penala. Siguran je s 11 metara bio Alexis Mac Allister, iako je gostujući vratar pogodio stranu.

Vodstvo je podebljao Joel Veltman kada je iz blizine ramenom loptu skrenuo u gol. U 69. minuti stigao je i treći pogodak, a poentirao je Kaoru Mitoma.

Lijepim pogotkom pobjedu je potvrdio Danny Welbeck u 89. minuti.

Chelsea - Leeds 1:0

Prvi puta od 20. kola do pobjede je stigao Chelsaea koji je minimalno slavio protiv Leedsa i ostavio ga u zoni ispadanja.

Domaćin je za pobjedu zabio u 53. minuti. Ben Chilwell je ubacio, a glavom loptu u gol skrenuo Wesley Fofana.

Mateo Kovačić igrao je u početnoj postavi i na terenu proveo 75 minuta.

Wolverhampton - Tottenham 1:0

Do važne pobjede stigao je Wolverhampton koji je na domaćem terenu bio bolji od Tottenhama s 1:0. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Ivan Perišič.

Rezultat se nije mijenjao sve do 82. minute kada je jedan odbijanac pod gredu pospremio Adama Traore.