SuperSport Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 10.03.2023, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Ivan Janić, 4. sudac: Toni Dadić; VAR: Duje Strukan, Alen Jakšić
Istra 1961

Za antologiju SuperSport HNL-a: Devet golova i veliki preokret Gorice za pobjedu!

Petar Jenjić • petak, 10.03.2023.

Čudesna utakmica odigrana je u Velikoj Gorici gdje je domaćin stigao do pobjede protiv Istre 1961, u utakmici s gomilom preokreta i ukupno devet golova...

Gorica je itekako živa. Posljednja momčad lige stigla je do nove domaće pobjede u jednoj od najboljih utakmica sezone SuperSport HNL-a. Slavila je protiv Istre 1961 s nevjerojatnih 5:4 i sada se barem privremeno približila Šibeniku na četiri boda minusa.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je vodila s 3:1 sve do 79. minute, a onda smo do kraja vidjeli čak pet golova. Utakmicu je obilježila i teška ozljeda Ante Mateja Jurića.

Prva prava šansa i odmah gol Istre u 13. minuti. Dobar posao napravio je Agustin Caseres, poslao okomitu loptu za Monsefa Bakrara koji utrčava u kazneni prostor i matira Božidara Radoševića.

Iz iste takve Gorica je izjednačila. Ubacio je Jurica Pršir iz slobodnog udarca, a Slavko Bralić glavom skrenuo prema golu. Lopta mu se odbila od glave u rame pa dobila visok luk, neuhvatljivo za Lovru Majkića.

Činilo se na trenutak da su Goričani poveli, no pogodak Josipa Mitrovića poništen je zbog zaleđa. I onda su u 42. minuti Puljani opet poveli. Do lopte dolazi u kaznenom prostoru Bakrara i pogađa stativu, ali mu se ona ponovno vraća u noge. Alžirac iz drugog nije promašio za svoj drugi gol na susretu.

Odmah na početku nastavka domaćin je napravio tri promjene, ali nije mu to previše pomoglo. Gosti su podebljali vodstvo u 55. minuti kada se u strijelce upisao Caseres. Do lopte je stigao na 15 metara i snažnim udarce proparao mrežu Radoševića.

U 62. minuti teško se ozljedio Ante Matej Jurić. Igrač Gorice bio je u skoku s Tomislavom Duvnjakom, činilo se da je gostujući nogometaš gore prošao, ali nije. Jurić je izgubio ravnotežu i ružno izvrnuo ruku.

I onda Goričani u samo pet minuta zabijaju čak tri pogotka. Prvo je veliku grešku napravio Majkić i skrivio penal, a siguran s 11 metara bio Pršir. Igrala se 79. minuta.

Uslijedio je veliki pritisak domaćina koji je urodio plodom. Do lopte je na šest metara došao Fućak, potegnuo isprve i donio poravnanje. U 84. minuti Gorica stiže do preokreta, ubacio je Majstorović s desne strane, a poentirao Joey Suk iz blizine.

Drama se nastavila. Sjajan pogodak zabio je Darwin Matheus u 94. minuti kada je izigrao obranu Gorice i izjednačio na 4:4. Odmah nakon toga Gorica dolazi do novog vodstva. Novu asistenciju upisao je Majstorović, a ovoga puta Mitrović glavom skrenuo u gol.